Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Film

Polskie Twin Peaks?

Hit jesiennej ramówki TV 4?
Hitem jesiennej ramówki TV 4 ma być reżyserowany przez Teresę Kotlarczyk serial „Regina”, szumnie reklamowany jako „polskie Twin Peaks”. Jest to opowieść o dwóch pokoleniach inteligenckiej rodziny Popielów, zamieszkujących dwa piętra ponurego domiszcza gdzieś na obrzeżach miasta.

Przed laty jedna z ich córek – tytułowa Regina (grana przez Dominikę Ostałowską) – zamordowała swoją siostrę. Nigdy nie przyznała się do zbrodni, a teraz kończy odsiadywanie wyroku i wraca do domu, żeby zemścić się na rodzinie za fałszywe oskarżenie.

Matka (Halina Łabonarska) jest skłonna wybaczyć córce, ojciec (Olgierd Łukaszewicz), sędzia w stanie spoczynku, dawno się jej wyrzekł. Atmosferę niepokoju wprowadzają dodatkowo koszmary senne nawiedzające córkę trzeciej siostry, będącą w dzieciństwie świadkiem zbrodni.

Jednym z atutów serialu, który dopiero się rozkręca, są piękne zdjęcia Witolda Adamka.
 

Regina, reż. Teresa Kotlarczyk, emisje w TV 4, od 2 października we wtorki i środy o godz. 21.00 

  

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

AIDS: czy to nadal wstydliwa choroba i wyrok? „Wciąż się boimy, że ktoś krzywo spojrzy”

Często nie wiemy, że jesteśmy zakażeni. Wciąż się boimy, „że ktoś krzywo spojrzy”, a wiedza, że test można zrobić szybko i anonimowo, nie jest powszechna – mówi Bartosz Żurawiecki, autor reportażu „Ojczyzna moralnie czysta. Początki HIV w Polsce”, w Światowym Dniu AIDS.

Mateusz Witczak
01.12.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną