Film

Polskie Twin Peaks?

Hit jesiennej ramówki TV 4?
Hitem jesiennej ramówki TV 4 ma być reżyserowany przez Teresę Kotlarczyk serial „Regina”, szumnie reklamowany jako „polskie Twin Peaks”. Jest to opowieść o dwóch pokoleniach inteligenckiej rodziny Popielów, zamieszkujących dwa piętra ponurego domiszcza gdzieś na obrzeżach miasta.

Przed laty jedna z ich córek – tytułowa Regina (grana przez Dominikę Ostałowską) – zamordowała swoją siostrę. Nigdy nie przyznała się do zbrodni, a teraz kończy odsiadywanie wyroku i wraca do domu, żeby zemścić się na rodzinie za fałszywe oskarżenie.

Matka (Halina Łabonarska) jest skłonna wybaczyć córce, ojciec (Olgierd Łukaszewicz), sędzia w stanie spoczynku, dawno się jej wyrzekł. Atmosferę niepokoju wprowadzają dodatkowo koszmary senne nawiedzające córkę trzeciej siostry, będącą w dzieciństwie świadkiem zbrodni.

Jednym z atutów serialu, który dopiero się rozkręca, są piękne zdjęcia Witolda Adamka.
 

Regina, reż. Teresa Kotlarczyk, emisje w TV 4, od 2 października we wtorki i środy o godz. 21.00 

  

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Seks bez zobowiązań: tylko dla dorosłych. Czy skłonność do „znajomości na raz” będzie rosnąć?

Do Polek i Polaków dociera, że można chodzić ze sobą do łóżka bez zobowiązań, bez stresu, dla chwili przyjemności. Zdaniem specjalistów takie podejście bywa niezwykle korzystne. Pod warunkiem że jest autentyczne (i pod kilkoma innymi).

Joanna Cieśla
19.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną