Książki

Szalony weekend

Chopin Open od rana do wieczora

www.chopinopen.pl / materiały prasowe
Doczekaliśmy się wreszcie polskiej edycji francuskiego formatu La Folle Journée z Nantes – festiwalu jedynego w swoim rodzaju.

Koncerty odbywają się od rana do wieczora, a publiczność stoi w kolejkach (bilety są tanie i u nas: od 5 do 10 zł). W tym roku główną postacią jest oczywiście Chopin; festiwal w Warszawie przybrał dodatkową nazwę Chopin Open.

W gmachu Opery Narodowej w kilku miejscach oraz w namiocie rozstawionym przed teatrem odbędzie się w najbliższy weekend (od piątku, a właściwie czwartku wieczorem) 120 koncertów, na których wystąpią m.in. tak znani artyści jak Brigitte Engerer, Alexander Melnikov, Pierre Hantaï, Philippe Giusiano, Alena Baeva, Olga Pasiecznik, Joanna Woś czy Maria Keohane, a także orkiestry – przede wszystkim Sinfonia Varsovia, która jest gospodarzem festiwalu, oraz orkiestra Opery Narodowej, Sinfonia Iuventus czy Polska Orkiestra Kameralna z takimi dyrygentami jak Marc Minkowski, Jacek Kaspszyk, Michel Corboz.

Nie zabraknie Chopina widzianego niekonwencjonalnie w wykonaniu m.in. Glass Duo (harmoniki szklane), Motion Trio, Zespołu Polskiego Marii Pomianowskiej czy jazzmanów. Od miesiąca trwa akcja edukacyjna związana z festiwalem – dzieci przyjeżdżają do nowej siedziby Sinfonii Varsovii na Grochowskiej, gdzie czeka na nie wiele nie tylko muzycznych atrakcji.

Szczegóły: www.chopinopen.pl

Polityka 24.2010 (2760) z dnia 12.06.2010; Kultura; s. 55
Oryginalny tytuł tekstu: "Szalony weekend"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną