Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Książki

Życie pod psem

Recenzja książki: Magdalena Kulus, "Blondyn i Blondyna"

materiały prasowe
Autorka porusza się na wózku, a we wszystkim pomaga jej asystent Igor – cudowny blond-pies rasy golden retriever.

Podobno przysłowia są mądrością narodów. Ale co zrobić, gdy życie pokazuje, iż przysłowie to MUSI zmienić swoje dotychczasowe znaczenie. Jest też takie stare bardzo porzekadło określające podłe życie pełne kłopotów, dramatów i biedy, czyli „życie pod psem”. Tymczasem poznałem dowód na to, że życie pod psem, czy może raczej - pod opieką psa, jest cudowne. I bezcenne.

Mam w rękach książkę, która powinna wyciskać łzy z oczu. Tymczasem wprawiła mnie w doskonały humor. Jeżeli autorka może cieszyć się życiem, dowcipkować na swój temat i z powodzeniem rozbawiać czytelników, to co powiedzieć o mnie? Ja jestem bowiem zdrowy, a Magda Kulus, autorka książki „Blondyn i Blondyna”, cierpi na zanik mięśni. Porusza się na wózku. A we wszystkim pomaga jej asystent Igor – cudowny pies rasy golden retriever.

Książkę wydało wydawnictwo Sol, którego szefową jest znana dziennikarka i pisarka Monika Szwaja. A wydanie to piękne, przejrzyste, ze wspaniałymi ilustracjami. Choć, prawdę mówiąc, zdjęcia cudownego psa i pięknej dziewczyny to samograje. W tym wypadku zaś nawet samograje podwójne, bo obydwoje mają tyle wdzięku i są niebywale fotogeniczni. No i promieniuje z nich radość życia oraz sympatia do świata.

Aby uzmysłowić Państwu, czym jest ta książka, zacytuję notę wydawcy, która znajduje się na tylnej okładce:

„Każdy człowiek ma swoje Himalaje. Czasem wyczynem godnym zdobycia Korony Ziemi staje się samodzielna wyprawa na uczelnię albo do kościoła. Magda Kulus ma zanik mięśni, jeździ na wózku i codziennie zdobywa jakiś Mount Everest. Ale tak jak Hillary miał towarzysza w Szerpie Tenzingu, tak ona ma swojego nieodłącznego Blondyna, Igora. Blondyn jest golden retrieverem i „zawodowym" asystentem, jego zadaniem jest nieustanne pomaganie Blondynie.

Reklama