Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Książki

Co się stanie już za chwilę

Recenzja książki: Grzegorz Lindenberg, „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”

materiały prasowe
Zasłużony wydawca prasy (m.in. współtwórca Agory, pierwszy redaktor naczelny „Super Expressu”), doktor socjologii, Grzegorz Lindenberg napisał książkę o przemianach cywilizacyjnych.

Zasłużony wydawca prasy (m.in. współtwórca Agory, pierwszy redaktor naczelny „Super Expressu”), doktor socjologii, Grzegorz Lindenberg napisał książkę o przemianach cywilizacyjnych. „Ludzkość poprawiona” lokuje się w nader poczytnym segmencie publicystyki popularnonaukowej, której kiedyś patronowali amerykańscy eseiści-wizjonerzy, jak Marshall McLuhan czy Alvin Toffler, a dziś jej najjaśniejszą gwiazdą jest izraelski historyk Yuval Noah Harari. Książkę Lindenberga czyta się zrazu jak opowieść o świetlanej przyszłości przygotowywanej dla nas przez genetyków, specjalistów od biotechnologii, teoretyków i konstruktorów sztucznej inteligencji. Udokumentowany i opatrzony przypisami wywód zaskakuje, ponieważ okazuje się, że ta świetlana przyszłość czeka nas już za chwilę, a perspektywa przedłużenia życia do 130 lat to kwestia jednej, dwóch dekad. 

Grzegorz Lindenberg, Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy, Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2018, s. 216

Książka do kupienia w sklepie internetowym Polityki.

Polityka 48.2018 (3188) z dnia 27.11.2018; Afisz. Premiery; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Co się stanie już za chwilę"
Reklama