Książki

W jesienną noc

Nesser udowadnia, że jest specjalistą od kryminałów z drugim dnem.

Pewnej jesiennej nocy, po spotkaniu zakrapianym alkoholem, mężczyzna wsiada do samochodu i powoduje wypadek. Ginie młody chłopak, a sprawca ucieka. Nocne zdarzenie zdaje się być dla mężczyzny sennym koszmarem tym bardziej odległym, gdy zaczyna spotykać się z pewną kobietą. I wszystko toczy się dobrze do chwili, gdy sprawca wypadku otrzymuje list od szantażysty. Zmuszony jest znowu zabić, a tym razem jego ofiarą staje się syn emerytowanego komisarza policji Van Veeterena.

„Karambol” Hakana Nessera to nie tylko pasjonująca powieść kryminalna, ale też przypowieść o przypadku, który z uczciwego człowieka czyni wyrachowanego mordercę, i historia o tym, „jak w istocie cienka jest ta błona oddzielająca codzienność od okropności”. Nesser po raz kolejny udowadnia, że jest specjalistą od takich właśnie kryminałów z drugim dnem.

Hakan Nesser, Karambol, przeł. Paweł Pollak, Wyd. Santorski i S-ka, Warszawa 2007, s. 256
 
 
Przeczytaj fragment książki 
 

Reklama

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną