Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Książki

W jesienną noc

Nesser udowadnia, że jest specjalistą od kryminałów z drugim dnem.

Pewnej jesiennej nocy, po spotkaniu zakrapianym alkoholem, mężczyzna wsiada do samochodu i powoduje wypadek. Ginie młody chłopak, a sprawca ucieka. Nocne zdarzenie zdaje się być dla mężczyzny sennym koszmarem tym bardziej odległym, gdy zaczyna spotykać się z pewną kobietą. I wszystko toczy się dobrze do chwili, gdy sprawca wypadku otrzymuje list od szantażysty. Zmuszony jest znowu zabić, a tym razem jego ofiarą staje się syn emerytowanego komisarza policji Van Veeterena.

„Karambol” Hakana Nessera to nie tylko pasjonująca powieść kryminalna, ale też przypowieść o przypadku, który z uczciwego człowieka czyni wyrachowanego mordercę, i historia o tym, „jak w istocie cienka jest ta błona oddzielająca codzienność od okropności”. Nesser po raz kolejny udowadnia, że jest specjalistą od takich właśnie kryminałów z drugim dnem.

Hakan Nesser, Karambol, przeł. Paweł Pollak, Wyd. Santorski i S-ka, Warszawa 2007, s. 256
 
 
Przeczytaj fragment książki 
 

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Sprawa Iwony Wieczorek wraca na Netflixie. I nadal budzi wielkie zainteresowanie

„Sprawa Iwony Wieczorek” szybko stała się hitem Netflixa. Nie kusi widza fałszywą obietnicą, iż znajdzie odpowiedzi na kluczowe pytania. Po serial na pewno obowiązkowo powinna sięgnąć policja.

Ryszarda Socha
16.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną