Książki

Taki jakby raj

Recenzja książki: David Vann, „Komodo”

materiały prasowe
Klimat książek urodzonego na Alasce Davida Vanna jest arktyczny, nawet jeśli główną część akcji umieszcza pośród dziewiczych indonezyjskich wysp.

Klimat książek urodzonego na Alasce Davida Vanna jest arktyczny, nawet jeśli główną część akcji umieszcza pośród dziewiczych indonezyjskich wysp. Roy, pisarz i świeżo upieczony rozwodnik, robi tu kurs dla przewodników nurkowania. Jego siostra Tracy, która snuje tę opowieść, dołącza do niego z matką. Ale wakacje zamieniają się prędko w rodzinny seans terapeutyczny, wymianę zgryźliwości i długo pielęgnowanych pretensji. Głównie Tracy ma żal – do Roya o rozwód, do matki o faworyzowanie syna. A może zwłaszcza do siebie. To jej pierwszy od pięciu lat urlop, wolne od dzieci, absorbujących na ogół całą jej uwagę, i męża zajętego tylko sobą.

David Vann, Komodo, przeł. Dobromiła Jankowska, Wydawnictwo Pauza, Warszawa 2022, s. 256

Polityka 3.2022 (3346) z dnia 11.01.2022; Afisz. Premiery; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Taki jakby raj"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022