Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Książki

Na tropie Potwora

Recenzja książki: Douglas Preston, Mario Spezi, „Potwór z Florencji. Śledztwo w sprawie seryjnego mordercy”

materiały prasowe
Douglas Preston znany jest przede wszystkim jako autor sensacyjno-przygodowych bestsellerów, więc gdy od czasu do czasu bierze się za literaturę non-fiction, potrafi sprawić, że czyta się ją niczym wyborny kryminał.

Douglas Preston znany jest przede wszystkim jako autor sensacyjno-przygodowych bestsellerów, więc gdy od czasu do czasu bierze się za literaturę non-fiction, potrafi sprawić, że czyta się ją niczym wyborny kryminał. „Potwora z Florencji” napisał blisko 20 lat temu do spółki z dziennikarzem Mariem Spezim – początkowo na włoski rynek, lecz temat jest tak nośny, a sprawa tak intrygująca, że książka jest wznawiana do dziś. Także w Polsce już kiedyś się ukazała, teraz dostajemy ją w nowym przekładzie i uzupełnioną o świeże informacje. Choć od ostatniej zbrodni przypisywanej Potworowi, zabójcy atakującemu młodych ludzi, minęło blisko 40 lat, jego sprawa wciąż rozpala wyobraźnię Włochów.

Douglas Preston, Mario Spezi, Potwór z Florencji. Śledztwo w sprawie seryjnego mordercy, przeł. Kaja Gucio, Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2023, s. 414

Polityka 35.2023 (3428) z dnia 22.08.2023; Afisz. Premiery; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Na tropie Potwora"
Reklama