Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Książki

Mężczyzna pod mikroskopem

Tak? Nie?

Janusz L. Wiśniewski, informatyk i chemik z Frankfurtu nad Menem, jest także pisarzem. Pisze, nie przejmując się tym, co o nim myślą literaccy krytycy. Bo ważniejsi są czytelnicy/czytelniczki, lgnący do prozy Wiśniewskiego – „S@motność w Sieci” sprzedała się w setkach tysięcy egzemplarzy i doczekała ekranizacji. W najnowszej książce uczony-pisarz zastanawia się, „Czy mężczyźni są światu potrzebni?”.

To zbiór popularnonaukowych opowieści, w których Wiśniewski odsłania intymny świat mężczyzn, sięgając po wiedzę, jakiej źródłem są nauki wszelakie, od biochemii przez psychologię ewolucyjną po historię, nie zapominając wszakże o literackich wycieczkach. Dowodząc, że świat bez mężczyzn byłby gorszym miejscem, Wiśniewski jak zwykle jest bezpruderyjny i nieco mniej niż zwykle grafomański. W sam raz, żeby znowu znaleźć liczne grono odbiorców.

Janusz L. Wiśniewski, Czy mężczyźni są światu potrzebni?, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2007, s. 125

Polityka 44.2007 (2627) z dnia 03.11.2007; Kultura; s. 68
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Ciche choroby. Depresję oswoiliśmy, ale innych kryzysów się wstydzimy

Depresja stała się medialna, i to dobrze, ale medialność powoduje, że właściwie dopuszczamy tylko jedną wersję tej choroby. Warto wydobywać z cienia także inne typy kryzysów psychicznych – mówi Agnieszka Jucewicz, dziennikarka, autorka książek o tematyce psychologicznej.

Joanna Podgórska
12.11.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną