Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Książki

Mężczyzna pod mikroskopem

Tak? Nie?

Janusz L. Wiśniewski, informatyk i chemik z Frankfurtu nad Menem, jest także pisarzem. Pisze, nie przejmując się tym, co o nim myślą literaccy krytycy. Bo ważniejsi są czytelnicy/czytelniczki, lgnący do prozy Wiśniewskiego – „S@motność w Sieci” sprzedała się w setkach tysięcy egzemplarzy i doczekała ekranizacji. W najnowszej książce uczony-pisarz zastanawia się, „Czy mężczyźni są światu potrzebni?”.

To zbiór popularnonaukowych opowieści, w których Wiśniewski odsłania intymny świat mężczyzn, sięgając po wiedzę, jakiej źródłem są nauki wszelakie, od biochemii przez psychologię ewolucyjną po historię, nie zapominając wszakże o literackich wycieczkach. Dowodząc, że świat bez mężczyzn byłby gorszym miejscem, Wiśniewski jak zwykle jest bezpruderyjny i nieco mniej niż zwykle grafomański. W sam raz, żeby znowu znaleźć liczne grono odbiorców.

Janusz L. Wiśniewski, Czy mężczyźni są światu potrzebni?, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2007, s. 125

Polityka 44.2007 (2627) z dnia 03.11.2007; Kultura; s. 68
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną