Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Książki

Christoph von Marschall, "Barack Obama czarnoskóry Kennedy"

Ucieleśnienie 'amerykańskiego snu'.

O książce:

W Ameryce sensacja: nominację Demokratów w wyścigu do Białego Domu uzyskał Afroamerykanin. Stało się to po raz pierwszy. Jakie ma poglądy i do jakich wartości się przyznaje? Co wynika z fascynacji jego osobą? Obama uchodzi za „Kennedy'ego swojej generacji". Budzi nadzieję na wprowadzenie nowego stylu i przezwyciężenie barier wzniesionych przez establishment. Jest politykiem konsyliacyjnym, całkowitym przeciwieństwem George'a W. Busha, przeciwnikiem wojny w Iraku. Jest ucieleśnieniem „amerykańskiego snu" i liberalnych celów społecznej równości. Von Marschall na tle nieprzeciętnej biografii, jasno i rzeczowo analizuje polityka Obamę, który w przyszłości będzie odgrywał ważną rolę w Stanach Zjednoczonych i na całym globie. Jest to zarazem książka o Ameryce roku wyborczego 2008, o postawach wyborców i powodach, które kandydaturę Obamy czynią tak obiecującą, choćby ze względu na powszechne oczekiwanie uspokojenia świata. Jest to wreszcie książka o zmieniającym się znaczeniu rasy i religii we współczesnej Ameryce.

O autorze:

Christoph von Marschall, ur. w 1959 r., we Freiburgu. Doktor historii, dziennikarz, wielokrotnie nagradzany, znawca amerykańskiej polityki. Jest redaktorem berlińskiej gazety Der Tagesspiegel, której od 2005 roku jest korespondentem w Waszyngtonie. Wcześniej był dziennikarzem Sűddeutsche Zeitung i jej korespondentem na Węgrzech, Rumunii i Bułgarii. Towarzyszył Obamie w jego kampanii wyborczej na prowincji i w stołecznym Waszyngtonie. Książka o Baracku Obamie ukazała się w Szwajcarii, Niemczech, Japonii. 28 sierpnia ukaże się w Polsce.
 

Reklama

Czytaj także

Kraj

Bezpartyjni Samorządowcy: kim naprawdę są, komu się przysłużą, a komu zaszkodzą

Bezpartyjni Samorządowcy zapewne nie wejdą do Sejmu, ale mogą podebrać opozycji 2–3 proc. poparcia; kluczowe dla utrzymania władzy PiS.

Katarzyna Kaczorowska, Kastor Kużelewski
28.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną