Muzyka

20 lekcji stylu

Recenzja płyty: Frank Sinatra and Count Basie, "The Complete Reprise Studio Recordings"

materiały prasowe
20 wzorowych lekcji stylu, swingu, muzykalności, lekkości i wszystkich pozostałych cech mistrzów.

Są nagrania, które przetrwają ledwie sezon, są też takie, które przez dziesięciolecia nic nie tracą ze swojej wartości i klasy. Dzięki współczesnym technikom obróbki dźwięku nadal świecą pełnym blaskiem i zawstydzają wielu zapatrzonych w siebie współczesnych twórców, podpierających się komputerami, samplami i remiksami. Taką właśnie płytą jest wydana kilka tygodni temu „The Complete Reprise Studio Recordings” Franka Sinatry i orkiestry Counta Basiego. Umieszczono na niej 20 wspaniałych nagrań zarejestrowanych w latach 1962–64.

To 20 wzorowych lekcji stylu, swingu, muzykalności, lekkości i wszystkich pozostałych cech mistrzów. Wspaniale rozluźniony Sinatra, bajeczna orkiestra Basiego w aranżacjach Neala Heftiego i Quincy’ego Jonesa pokazują, jak można się bawić muzyką, ani na moment nie obniżając poziomu. Do słuchania, do tańca, do podziwiania, do smakowania.

Frank Sinatra and Count Basie, The Complete Reprise Studio Recordings, Concord Records

Polityka 49.2011 (2836) z dnia 30.11.2011; Afisz. Premiery; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "20 lekcji stylu"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną