Muzyka

W Polsce młodsi

Recenzja płyty: The Rolling Stones, "Grrr!"

The Rolling Stones, Grrr! The Rolling Stones, Grrr! materiały prasowe
Ten charakterystyczny jęzor na okładce w Polsce jest wywalony mocniej niż gdzie indziej...

Na czterdziestolecie The Rolling Stones wydali album „Forty Licks” z największymi przebojami, na którym znalazły się cztery nowe utwory. Teraz świętują 50 urodziny i w albumie „Grrr!” mamy na trzech płytach aż 50 piosenek, lecz tylko dwie nowe. Ale to i tak cud. Jeszcze rok temu autorzy większości repertuaru długowiecznej formacji – Mick Jagger i Keith Richards – nawet ze sobą nie rozmawiali po publikacji szczerych wyznań w autobiografii tego drugiego. Teraz umawiają się na próby, komponują i zagrają jeszcze w listopadzie jubileuszowe koncerty z dawnymi kolegami (Bill Wyman, Mick Taylor).

Wiąże ich teraz kontrakt z Universalem – właścicielem wytwórni Decca, w której zaczynali. Papierkowe sprawy wpływają na kształt płyty podsumowującej dorobek, jest na niej więcej nagrań z początków kariery, zestaw jest pełniejszy niż ten na poprzedni jubileusz, ale i tak nie wyczerpuje tematu. Szczególnie jeśli kupować go w tzw. polskiej cenie – ta wersja na nasz rynek zawiera tylko 40 piosenek na dwóch płytach. Mam wrażenie, że ten charakterystyczny jęzor na okładce w Polsce jest wywalony mocniej niż gdzie indziej.

The Rolling Stones, Grrr!, Polydor/Abkco

Polityka 47.2012 (2884) z dnia 21.11.2012; Afisz. Premiery; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "W Polsce młodsi"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Lekarka: Polska odwróciła się od pacjentek

„Osoby, które argumentują ten wyrok troską o życie i rodzinę, kradną czas kobietom. Decyzja trybunału sprawi, że te z nich, które chciały być matkami, nigdy nimi nie będą. A nas stawia w sytuacji nieetycznej” – mówi Kaja Filaczyńska, inicjatorka listu otwartego do TK, pod którym podpisało się niemal tysiąc lekarek i lekarzy.

Mateusz Witczak
23.10.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną