Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

W Polsce młodsi

Recenzja płyty: The Rolling Stones, "Grrr!"

The Rolling Stones, Grrr! The Rolling Stones, Grrr! materiały prasowe
Ten charakterystyczny jęzor na okładce w Polsce jest wywalony mocniej niż gdzie indziej...

Na czterdziestolecie The Rolling Stones wydali album „Forty Licks” z największymi przebojami, na którym znalazły się cztery nowe utwory. Teraz świętują 50 urodziny i w albumie „Grrr!” mamy na trzech płytach aż 50 piosenek, lecz tylko dwie nowe. Ale to i tak cud. Jeszcze rok temu autorzy większości repertuaru długowiecznej formacji – Mick Jagger i Keith Richards – nawet ze sobą nie rozmawiali po publikacji szczerych wyznań w autobiografii tego drugiego. Teraz umawiają się na próby, komponują i zagrają jeszcze w listopadzie jubileuszowe koncerty z dawnymi kolegami (Bill Wyman, Mick Taylor).

Wiąże ich teraz kontrakt z Universalem – właścicielem wytwórni Decca, w której zaczynali. Papierkowe sprawy wpływają na kształt płyty podsumowującej dorobek, jest na niej więcej nagrań z początków kariery, zestaw jest pełniejszy niż ten na poprzedni jubileusz, ale i tak nie wyczerpuje tematu. Szczególnie jeśli kupować go w tzw. polskiej cenie – ta wersja na nasz rynek zawiera tylko 40 piosenek na dwóch płytach. Mam wrażenie, że ten charakterystyczny jęzor na okładce w Polsce jest wywalony mocniej niż gdzie indziej.

The Rolling Stones, Grrr!, Polydor/Abkco

Polityka 47.2012 (2884) z dnia 21.11.2012; Afisz. Premiery; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "W Polsce młodsi"
Więcej na ten temat

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Pięć dziwactw polskiej polityki. To dlatego czeka nas zapewne dreszczowiec dekady

Nasza krajowa polityka, choć wydaje się na co dzień zwyczajna i banalna, ma jednak swoje wyraziste cechy, może i dziwactwa – w skali europejskiej i nie tylko. Te znaki szczególnie mocno się ujawniają i będą wpływać na kluczowe wydarzenia, także na wybory 9 czerwca i prezydenckie. Oto kilka z takich osobliwości.

Mariusz Janicki
16.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną