Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Disco Irloamericano?

Recenzja płyty: Dropkick Murphys, "Signed and Sealed in Blood"

materiały prasowe
Dropkick Murphys to amerykańska grupa z Bostonu, która na swej najnowszej płycie „Signed and Sealed in Blood” przedstawia słuchaczom zestaw piosenek biesiadnych, pod każdym względem zawstydzających polską scenę taneczno-discopolowo-ludyczną.

Zamiast grafomańskich, melodramatycznych wyznań miłości słyszymy zgrabne, miejscami szorstkie, miejscami dowcipne teksty o życiu, zabawie, uczuciach i tradycji. Dodajmy, że mimo iż Dropkick Murphys to zespół amerykański, mamy tu do czynienia z tradycją w dużej mierze nawiązującą do kultury irlandzkiej bądź szkockiej. Zamiast tanio brzęczących elektrycznych grających piórników otrzymujemy soczyste i dynamiczne brzmienie prawdziwych gitar i bębnów, wspieranych, w miarę potrzeby, dźwiękami akordeonu, mandoliny czy buzuki.

Wreszcie zamiast amatorskiego zawodzenia o tym, kto dla kogo tańczy, mamy pełnokrwisty, zachęcający do wspólnej zabawy, wokal z porywającymi i prostymi melodiami, które aż chce się wykonać razem z zespołem. Dropkick Murphys dobitnie pokazują, że można proste, wpadające w ucho piosenki wykonywać w duchu rocka, nie popadając w żałosną taniochę.

Dropkick Murphys, Signed and Sealed in Blood, Born And Bred 2013

Polityka 04.2013 (2892) z dnia 22.01.2013; Afisz. Premiery; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Disco Irloamericano?"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Psychologowie są dziś wszędzie i zajmują się wszystkim. Czy słusznie? I kto się zajmie nimi?

Transport, policja, szpitale, marketing, reklama, sądownictwo, media, polityka, a wkrótce każda polska szkoła – gdzie się obejrzeć, tam psycholog. Czy współczesna wiedza psychologiczna pozwala im brać na swoje barki aż takie obciążenia?

Ewa Wilk
25.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną