„Polityka”. Pilnujemy władzy, służymy czytelnikom.

Prenumerata roczna taniej o 20%

OK, pokaż ofertę
Muzyka

Muzyczne wyścigi po walijsku

Recenzja płyty: The Blackout, "Start the Party"

materiały prasowe
The Blackout – pochodzą z Merthyr Tydfil w południowej Walii, istnieją od 2003 r. i zdążyli już nagrać kilka małych i dużych płyt.

Najnowsza to wydany w styczniu br. album „Start the Party” firmowany przez znaną wytwórnię Cooking Vinyl. Tytuł płyty doskonale oddaje charakter muzyki zespołu. To pełna energii mieszanka metalu, punkowych klimatów, a także popowej melodyki. Piosenki nie są skomplikowane, ale ich dynamika i zabawowy potencjał towarzyszą od pierwszego do ostatniego utworu. Po drodze mamy jedną obowiązkową balladę „You”, ale cała reszta to ostre muzyczne wyścigi, okraszone ekspresyjnym wokalem, często gęsto wzmacnianym odmianami prostego słówka „f…k”.

Zespół wyraźnie już zaznaczył swoją obecność na rynku. Wspólne koncerty z tak renomowanymi grupami, jak My Chemical Romance, Linkin Park czy Limp Bizkit, pochlebne recenzje w fachowych pismach, dwukrotny udział w prestiżowej trasie Kerrang! Tour – to wszystko utrwala i podkreśla mocną pozycję młodych Walijczyków. Piosenki na „Start the Party” nie analizują kondycji naszej cywilizacji, ale, jak mówi wokalista grupy, Gavin Butler, są po to, by przy nich się po prostu bawić i niczym się nie martwić. No i bardzo dobrze.

 

The Blackout, Start the Party, Cooking Vinyl 2013

Polityka 07.2013 (2895) z dnia 12.02.2013; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Muzyczne wyścigi po walijsku"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Życie usłane Lotosem. Sprawdzamy, ile ludzie bliscy Obajtkowi zarabiają w norweskiej spółce Orlenu

Dochody uzyskiwane i opodatkowane w Norwegii stanowią w tym kraju informację publiczną. Zapytaliśmy więc tamtejszy urząd podatkowy o zarobki w orlenowskiej spółce.

Anna Dąbrowska, Mieszko Czarnecki
05.06.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną