Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Lato w zimie

Rzeczywiście nie ma tam dosłownych cytatów z folkloru, są wszelako śpiewy w różnych językach, głównym wokalistą jest Mamadou Diouf z Senegalu, zaś rytm i cała oprawa perkusyjna pozostają pod wyraźnym wpływem afrykańskim. Są jeszcze inspiracje romskie i odrobina ludowych polskich. W sumie – mieszanka bardzo charakterystyczna dla world music. Nie ma wszak sensu spierać się o słowo pisane, bo ważniejsze są dźwięki.

Kapela Piotra „Jacksona” Wolskiego i Tytusa Wojnowicza gra znakomicie, miejscami wręcz porywająco, zaś wokale Mamadou są mocniejsze i bardziej wyraziste niż na poprzednim albumie Tam Tamu. Na „Sunu Music” nie ma hałasu, czadu i wykopu, jest za to dużo słońca, prawie jak na równiku. Można przy tym tańczyć, ale przede wszystkim trzeba tego słuchać.

„Sunu Music” to doskonały lek na zimową depresję, o niebo lepszy od solarium.

Tam Tam Project, Sunu Music, Arms Music

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Seks tak, prezerwatywa nie, czyli przychodzi ksiądz do seksuologa

Księża w stosunku do ogólnej populacji mają większą impulsywność w seksualności. Ze względu na celibat na co dzień starają się ją „tłumić, tłumić, tłumić”, ale ona później może wybuchnąć w sposób niekontrolowany jak ładunek saperowi w rękach – mówi Andrzej Gryżewski, seksuolog.

Agata Szczerbiak
26.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną