Muzyka

Duster Bennet – zapomniany klasyk

Czy ktoś jednak, szczególnie dziś, po tylu latach, pamięta Dustera Bennetta? Jeżeli nie, to duży błąd. Błąd ten można obecnie naprawić, kupując doskonałą antologię „Duster Bennett – The Complete Blue Horizon Sessions”. Na dwóch płytach CD mamy tu wszystko, co Bennet nagrał dla wytwórni Blue Horizon, słynnego brytyjskiego bluesowego promotora i producenta Mike‘a Vernona.

Duster Bennett nie zdążył, jak jego koledzy, przebić się do czołówki. W 1976 r. w wieku trzydziestu lat zginął w wypadku samochodowym. Jego nagrania pojawiały się od czasu do czasu na rynku, ale dopiero ta edycja, pieczołowicie skompletowana i wyczyszczona pozwala w pełni docenić jakość muzyki Bennetta. Czy solo, czy z towarzyszeniem muzyków z Fleetwood Mac, czy na żywo, Bennet brzmi rewelacyjnie. Każdy prawdziwy miłośnik brytyjskiego bluesa lat sześćdziesiątych powinien znać tę płytę na pamięć.

Duster Bennett, The Complete Blue Horizon Sessions, Sony 2005

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną