Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Piosenki z tekstów

Recenzja płyty: Anderson East, „Johnny Cash: Forever Words. The Music”

materiały prasowe
Jest tu nawiązanie do prapoczątków w nurcie rockabilly i blues, i bluegrass, i wreszcie country w nowszej, bardziej popowej oprawie.

Dokładniej rzecz ujmując: piosenki z samych tekstów. Bo różni wykonawcy napisali je do słów nieżyjącego króla country znalezionych w jego archiwum, a całość zebrali producenci Steve Berkowitz i John Carter Cash, syn głównego bohatera. Wzięli pod uwagę różne kierunki, w jakie może nas prowadzić dorobek Johnny’ego Casha – jest tu więc i nawiązanie do jego prapoczątków w nurcie rockabilly i blues, i bluegrass, i wreszcie country w nowszej, bardziej popowej oprawie, a nawet utrzymany w nowoczesnym, soulowym klimacie utwór Roberta Glaspera. Dwóch nestorów gatunku – Kris Kristofferson i Willie Nelson – stworzyło wstęp oparty na ostatnim, pożegnalnym tekście Casha. A jego list do żony June Carter Cash był punktem wyjścia dla piosenki, którą zaśpiewali Ruston Kelly i Kacey Musgraves – para młodszych wykonawców country, sami świeżo po ślubie. Trudno sobie wyobrazić słuchacza, który bezboleśnie przebrnie przez wszystkie tak różnorodne konwencje, ale warto zwrócić uwagę na to, co przedstawili tu T Bone Burnett czy Elvis Costello, bo to pomysły na miarę wielkiego wyzwania. Zresztą większości artystów udało mu się sprostać.

Różni wykonawcy, Johnny Cash: Forever Words. The Music, Legacy

Polityka 17/18.2018 (3158) z dnia 24.04.2018; Afisz. Premiery; s. 123
Oryginalny tytuł tekstu: "Piosenki z tekstów"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

„Rodzina Monet”. Nowy hit literatury młodzieżowej. Nieco lepszy niż Pizgacz

„Rodzina Monet” Weroniki Anny Marczak, czyli fantazja o życiu w ładnym domu z ładnymi chłopcami, to nowy hit literatury młodzieżowej rodem z Wattpada.

Justyna Sobolewska
17.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną