Muzyka

Poczwórna perfekcja

Recenzja płyty: Silesian Quartet and Friends, „Grażyna Bacewicz, The Two Piano Quintets, Quartet for Four Violins, Quartet for Four Cellos”

materiały prasowe
Perfekcyjna płyta z utworami perfekcyjnej kompozytorki.

Kwartet Śląski za poprzedni album z kompletem kwartetów Grażyny Bacewicz zrealizowany dwa lata temu dla brytyjskiej wytwórni Chandos otrzymał rok temu Classical Music Award miesięcznika „Gramophone” w dziedzinie muzyki kameralnej. Teraz mamy jej dalszy ciąg: cztery kolejne dzieła kameralne kompozytorki. Z różnych lat i w różnych stylistykach. Oba kwintety świat już poznał w wykonaniu Krystiana Zimermana i kolegów, ale to wykonanie jest bardziej spójne: tamten zespół składał się z solistów, ten gra z sobą od wielu lat; do kwartetu dołączył znakomity pianista Wojciech Świtała. Do Kwartetu na czworo skrzypiec skrzypkowie z zespołu doprosili jeszcze dwoje innych, a w Kwartecie na cztery wiolonczele wystąpił gościnnie Polish Cello Quartet. Mamy więc kolejną perfekcyjną płytę z utworami perfekcyjnej kompozytorki. Może znów będzie nagroda?

Silesian Quartet and Friends, Grażyna Bacewicz, The Two Piano Quintets, Quartet for Four Violins, Quartet for Four Cellos, Chandos

Polityka 26.2018 (3166) z dnia 26.06.2018; Afisz. Premiery; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Poczwórna perfekcja"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną