Muzyka

Poczwórna perfekcja

Recenzja płyty: Silesian Quartet and Friends, „Grażyna Bacewicz, The Two Piano Quintets, Quartet for Four Violins, Quartet for Four Cellos”

materiały prasowe
Perfekcyjna płyta z utworami perfekcyjnej kompozytorki.

Kwartet Śląski za poprzedni album z kompletem kwartetów Grażyny Bacewicz zrealizowany dwa lata temu dla brytyjskiej wytwórni Chandos otrzymał rok temu Classical Music Award miesięcznika „Gramophone” w dziedzinie muzyki kameralnej. Teraz mamy jej dalszy ciąg: cztery kolejne dzieła kameralne kompozytorki. Z różnych lat i w różnych stylistykach. Oba kwintety świat już poznał w wykonaniu Krystiana Zimermana i kolegów, ale to wykonanie jest bardziej spójne: tamten zespół składał się z solistów, ten gra z sobą od wielu lat; do kwartetu dołączył znakomity pianista Wojciech Świtała. Do Kwartetu na czworo skrzypiec skrzypkowie z zespołu doprosili jeszcze dwoje innych, a w Kwartecie na cztery wiolonczele wystąpił gościnnie Polish Cello Quartet. Mamy więc kolejną perfekcyjną płytę z utworami perfekcyjnej kompozytorki. Może znów będzie nagroda?

Silesian Quartet and Friends, Grażyna Bacewicz, The Two Piano Quintets, Quartet for Four Violins, Quartet for Four Cellos, Chandos

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

Dlaczego książki dla młodzieży już nie uczą i nie wychowują

Ukazanie się „Księgi dla starych urwisów”, książki Krzysztofa Vargi o twórczości Edmunda Niziurskiego, to dobry powód, by zapytać, dlaczego nie ma już miejsca na literacki dydaktyzm.

Mirosław Pęczak
20.04.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną