Recenzja płyty: Silesian Quartet and Friends, „Grażyna Bacewicz, The Two Piano Quintets, Quartet for Four Violins, Quartet for Four Cellos”

Poczwórna perfekcja
Perfekcyjna płyta z utworami perfekcyjnej kompozytorki.
materiały prasowe

Kwartet Śląski za poprzedni album z kompletem kwartetów Grażyny Bacewicz zrealizowany dwa lata temu dla brytyjskiej wytwórni Chandos otrzymał rok temu Classical Music Award miesięcznika „Gramophone” w dziedzinie muzyki kameralnej. Teraz mamy jej dalszy ciąg: cztery kolejne dzieła kameralne kompozytorki. Z różnych lat i w różnych stylistykach. Oba kwintety świat już poznał w wykonaniu Krystiana Zimermana i kolegów, ale to wykonanie jest bardziej spójne: tamten zespół składał się z solistów, ten gra z sobą od wielu lat; do kwartetu dołączył znakomity pianista Wojciech Świtała. Do Kwartetu na czworo skrzypiec skrzypkowie z zespołu doprosili jeszcze dwoje innych, a w Kwartecie na cztery wiolonczele wystąpił gościnnie Polish Cello Quartet. Mamy więc kolejną perfekcyjną płytę z utworami perfekcyjnej kompozytorki. Może znów będzie nagroda?

Silesian Quartet and Friends, Grażyna Bacewicz, The Two Piano Quintets, Quartet for Four Violins, Quartet for Four Cellos, Chandos

Czytaj także

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną