Muzyka

Perełka sprzed 50 lat

◊ ◊ ◊ ◊ ◊ ◊

Pośród wielu innych rocznicowych wydawnictw ukazała się również specjalna edycja czegoś, co nosi nazwę „The Million Dollar Quartet”. To coś to dźwiękowy zapis spotkania, które odbyło się w grudniu 1956 r. w studiu legendarnej dziś wytwórni Sun Records.

Uczestnikami spotkania byli Elvis Presley, Carl Perkins, Jerry Lee Lewis i Johnny Cash. Casha co prawda w tych nagraniach nie bardzo słychać, ale pozostali panowie bawią się przez ponad godzinę rozmawiając, nucąc, śpiewając i przypominając sobie fragmenty ulubionych piosenek. Rej wodzi Elvis, pokazując, jak wspaniale operuje głosem bez jakichkolwiek zabiegów technicznych.

Dla wszystkich miłośników starego rock and rolla to duże przeżycie, tym bardziej że jakość dźwięku jest znakomita. Żeby podkreślić rocznicowość tego wydania, wytwórnia dołączyła jeszcze drugą płytę, na której znajdujemy wybór solowych nagrań uczestników grudniowego spotkania, dokonanych w nieco późniejszym okresie w tym samym studiu.

I pomyśleć, jak niewiele brakowało, żeby Sam Philips nie włączył magnetofonu...

The Million Dollar Quartet, Charly 2006

Reklama

Czytaj także

Kultura

„Zielony rycerz. Green Knight”: filmowy powrót do mitycznej Brytanii

W filmie „Zielony rycerz. Green Knight” Davida Lowery’ego oglądamy Króla Artura i jego rycerzy Okrągłego Stołu. Znowu. Co takiego tkwi w legendach arturiańskich, że współczesna kultura regularnie do nich wraca?

Marcin Zwierzchowski
27.07.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną