Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Wspomnienie o Long Johnie Baldrym

◊ ◊ ◊ ◊

Baldry był przedstawicielem raczej drugiej ligi brytyjskich gwiazd piosenki tamtych lat, ale dał się zapamiętać zarówno jako bluesman jak i wykonawca popowych przebojów takich jak np. „Let the Heartaches Begin”. W poszukiwaniu nowych możliwości przeprowadził się pod koniec lat siedemdziesiątych do Kanady, gdzie nadal nagrywał i występował. Niestety, rok temu, 21 lipca, Long John Baldry zmarł w szpitalu w Vancouver w wieku 64 lat.

Jak zwykle, kiedy umiera artysta, pocieszamy się tym, że pozostał jego dorobek. W przypadku LJB jego płyty doczekały się kilku remasterowanych reedycji, wzbogaconych dodatkowymi utworami. Ponadto niedawno na rynek trafiło dwupłytowe wydawnictwo, na którym znajdziemy blisko 50 nagrań Baldry’ego z lat 1964–1966. Duża gratka dla fanów piosenkarza, a dla tych, którzy go nie znają – ciekawa wycieczka w przeszłość.

Long John Baldry, Looking at Long John Baldry: the UA Years 1964–1966, EMI 2006
  

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Nowe leki na odchudzanie podbijają świat. Czy właśnie odkryliśmy Święty Graal?

Czy nowe leki na odchudzanie, które właśnie zalewają zachodnie rynki, to największa rewolucja w medycynie od czasów antybiotyków? Jeśli tak, to może nas czekać również rewolucja społeczna.

Paweł Walewski, Łukasz Wójcik
23.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną