Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Wspomnienie o Long Johnie Baldrym

◊ ◊ ◊ ◊

Baldry był przedstawicielem raczej drugiej ligi brytyjskich gwiazd piosenki tamtych lat, ale dał się zapamiętać zarówno jako bluesman jak i wykonawca popowych przebojów takich jak np. „Let the Heartaches Begin”. W poszukiwaniu nowych możliwości przeprowadził się pod koniec lat siedemdziesiątych do Kanady, gdzie nadal nagrywał i występował. Niestety, rok temu, 21 lipca, Long John Baldry zmarł w szpitalu w Vancouver w wieku 64 lat.

Jak zwykle, kiedy umiera artysta, pocieszamy się tym, że pozostał jego dorobek. W przypadku LJB jego płyty doczekały się kilku remasterowanych reedycji, wzbogaconych dodatkowymi utworami. Ponadto niedawno na rynek trafiło dwupłytowe wydawnictwo, na którym znajdziemy blisko 50 nagrań Baldry’ego z lat 1964–1966. Duża gratka dla fanów piosenkarza, a dla tych, którzy go nie znają – ciekawa wycieczka w przeszłość.

Long John Baldry, Looking at Long John Baldry: the UA Years 1964–1966, EMI 2006
  

Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Kleszcz: pospolity, łąkowy, afrykański. Dlaczego nam grożą i jak się ich pozbyć

Wiktoria Romanek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego opowiada „Polityce” o tym, jak rozróżnić kleszcze, o Narodowym Kleszczobraniu oraz tym, co robić, gdy znajdziemy kleszcza wbitego w nasze ciało lub ciało naszego czworonożnego przyjaciela.

Maciej Jaźwiecki
16.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną