Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Alexis Korner – Superantologia

◊ ◊ ◊ ◊ ◊ ◊

Podziwiali go i współpracowali z nim tacy muzycy jak Robert Plant, Charlie Watts, Jack Bruce, Mick Jagger, Keith Richards, Paul Jones, Manfred Mann. Ogromny dorobek Kornera nie przekłada się, niestety, na imponującą historię sukcesów na listach przebojów.

Był niezwykle ważną, ale nie pierwszoplanową postacią brytyjskiej sceny muzycznej. Choć nie ma go wśród nas już od ponad dwudziestu lat, jego nagrania wciąż są pamiętane i wznawiane ku radości jego starych i nowych wielbicieli. O

statnio ukazała się doskonała dwupłytowa antologia jego dokonań obejmująca lata 1954–1983. Niezmordowana w przypominaniu brytyjskiej muzyki sprzed lat firma Castle wydała wiosną tego roku „Kornerstoned” – zestaw rewelacyjnie brzmiących czterdziestu czterech solowych i zespołowych nagrań artysty.

Dla miłośników prawdziwej muzyki – sam miód!

Alexis Korner, Kornerstoned: The Anthology 1958–1983, Castle Music 2006

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Ciche choroby. Depresję oswoiliśmy, ale innych kryzysów się wstydzimy

Depresja stała się medialna, i to dobrze, ale medialność powoduje, że właściwie dopuszczamy tylko jedną wersję tej choroby. Warto wydobywać z cienia także inne typy kryzysów psychicznych – mówi Agnieszka Jucewicz, dziennikarka, autorka książek o tematyce psychologicznej.

Joanna Podgórska
12.11.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną