Muzyka

Symfonia zmysłów

Recenzja płyty: Małe Instrumenty, „Art Impossible”

materiały prasowe
Płytę „Art Impossible” nagrali niesłyszący wspólnie z niewidomymi, co brzmi jak szukanie sensacji, podczas gdy chodzi o zaskakująco klarowną w wizji i wcale nietrudną w odbiorze i bardzo plastyczną muzykę.

Płytę „Art Impossible” nagrali niesłyszący wspólnie z niewidomymi, co brzmi jak szukanie sensacji, podczas gdy chodzi o zaskakująco klarowną w wizji i wcale nietrudną w odbiorze i bardzo plastyczną muzykę. W rzeczywistości proces był jednak dość skomplikowany: grupa niesłyszących uczestników warsztatów Leny Czerniawskiej stworzyła najpierw partytury graficzne, które obrazami i symbolami – tu przydały się umiejętności „tłumaczeniowe” Pawła Romańczuka, lidera Małych Instrumentów – przemówiły do grupy niewidomych na tyle inspirująco, że ci zamienili je w dźwiękową materię. 

Małe Instrumenty, Art Impossible, Klub Pod Kolumnami

Polityka 19.2020 (3260) z dnia 05.05.2020; Afisz. Premiery; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Symfonia zmysłów"

Czytaj także

Społeczeństwo

Lekarka: Polska odwróciła się od pacjentek

„Osoby, które argumentują ten wyrok troską o życie i rodzinę, kradną czas kobietom. Decyzja trybunału sprawi, że te z nich, które chciały być matkami, nigdy nimi nie będą. A nas stawia w sytuacji nieetycznej” – mówi Kaja Filaczyńska, inicjatorka listu otwartego do TK, pod którym podpisało się niemal tysiąc lekarek i lekarzy.

Mateusz Witczak
23.10.2020