Muzyka

Śpiewnie i pewnie

Recenzja płyty: Shofar, „Right Before It Started”

materiały prasowe
„Z nimi mam totalną swobodę” – chwalił trio Shofar saksofonista Mikołaj Trzaska w autobiograficznym książkowym wywiadzie „Wrzeszcz!”.

„Z nimi mam totalną swobodę” – chwalił trio Shofar saksofonista Mikołaj Trzaska w autobiograficznym książkowym wywiadzie „Wrzeszcz!”. Chodzi o to, że zarówno gitarzysta Raphael Rogiński, jak i perkusista Macio Moretti są nieprzewidywalni. Podobnie całe trio, które co jakiś czas zasypia, by nagle wznowić działalność – jak teraz, po sesji nagraniowej zorganizowanej dość spontanicznie u progu pandemii. Na „Right Before It Started” zespół, który jest w samym centrum fali odświeżającej żydowską tradycję, wziął na warsztat niguny.

Shofar, Right Before It Started, Gusstaff

Polityka 16.2021 (3308) z dnia 13.04.2021; Afisz. Premiery; s. 65
Oryginalny tytuł tekstu: "Śpiewnie i pewnie"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001