Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Muzyka

Sinfonia Varsovia dla Warszawy

Koncerty w stolicy. Wstęp wolny.

Pomysł, aby jedna z czołowych polskich orkiestr, z Warszawą w nazwie, dawała cykl koncertów specjalnie dla swojego miasta, rzucił siedem lat temu jej współzałożyciel i dyrektor Franciszek Wybrańczyk. Zmarł 31 maja 2006 r., a festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu od tego roku przybiera jego imię.

Jego celem jest prezentacja warszawiakom wielkich dzieł z udziałem wybitnych solistów i dyrygentów. Koncerty odbywają się w różnych miejscach miasta, a wstęp na nie jest wolny. W tym roku odbędą się 1, 2, 4, 8 i 10 września w trzech kościołach (bazylice na Kawęczyńskiej, św. Zygmunta na Żoliborzu i bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie) oraz w Filharmonii Narodowej i Teatrze Wielkim.

Orkiestrę poprowadzą Jacek Kaspszyk, Jerzy Maksymiuk, Krzysztof Penderecki i Michał Dworzyński; bardzo atrakcyjni są też soliści, zwłaszcza skrzypkowie: Brytyjczyk Daniel Hope, członek słynnego Beaux Arts Trio, i Agata Szymczewska, zwyciężczyni ostatniego Konkursu im. Wieniawskiego. Program – od Mozarta po Szymanowskiego i Pendereckiego.

Informacje: www.sinfoniavarsovia.org

Reklama

Czytaj także

Świat

Gerhard Schröder, towarzysz Putina. Toksyczny związek na dobre i złe

Były kanclerz Gerhard Schröder, który wciąż nie wyrzekł się przyjaźni z gospodarzem Kremla, jest symbolem wszystkich niemieckich problemów z Rosją. Ale wcale nie najgorszym.

Marek Orzechowski
19.05.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną