Karol Radziszewski
Za pracę własną, pracę nad sobą i za... umiejętne sikanie w torcik.
Karol Radziszewski
Tadeusz Późniak/Polityka

Karol Radziszewski

Ur. w 1980 w Białymstoku. Ukończył Wydział Malarstwa warszawskiej ASP w klasie prof. Jarosława Modzelewskiego. Mieszka w Warszawie. Malarz, performer, autor fotografii, wideo-instalacji. Założyciel i wydawca magazynu DIK Fagazine. Laureat głównej nagrody konkursu Samsung Art Master. W swej twórczości często nawiązuje do symboliki i schematów kultury masowej, począwszy od komiksów przez religijne obrazki, po przypadkowe zdjęcia. Jest m.in. autorem ogromnego (długość – 35 m.) muralu, który stworzył na warszawskiej stacji metra Marymont. W mijającym roku ujawnił się w nowej roli – kuratora kontrowersyjnej wystawy w Zachęcie „siusiu w torcik”. W swej sztuce najczęściej bada relacje między tym, co prywatne a publiczne, kwestie tożsamości i wolności osobistej.

***

Nominujący o nominowanym:

Likwiduje polskie tabu na temat bycia gejem. W tym roku przygotował znakomitą wystawę w Zachęcie. Prowokacyjną, miejscami antypatyczną, ale nowatorską.

Dorota Jarecka

Nominacja za odwagę i nowatorskie podejście w pokazaniu sztuki w warszawskiej Zachęcie. Za konsekwentną postawę artystyczną, wyrażaną we wszystkim, czego się podejmuje.

Marek Nowicki

Nominacja za pracę własną, pracę nad sobą, a nade wszystko za umiejętne sikanie w torcik.

Jacek Werbanowski

Jest artystą wciąż szukającym nowych wrażeń, tożsamości w sztuce, wolności w życiu, niezależności w kontekstach społecznych i egzystencjalnych.

Paweł Łubowski

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną