Muzyka popularna: L.U.C. (Łukasz Rostkowski)

L.U.C. (Łukasz Rostkowski)
Nagroda za album „39/89 Zrozumieć Polskę”. Za intelektualny i artystyczny trud zrozumienia Polski bez ideologicznych podpowiedzi.
Tadeusz Późniak/Polityka

Paszport POLITYKI w kategorii Muzyka popularna otrzymał L.U.C. (Łukasz Rostkowski) – za album „39/89 Zrozumieć Polskę”. Za intelektualny i artystyczny trud zrozumienia Polski bez ideologicznych podpowiedzi.

Łukasz Rostkowski urodził się w 1981 r. w Zielonej Górze, mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia prawnik, z talentu i profesji muzyk, autor tekstów, producent i eksperymentujący reżyser. Wydał siedem płyt (w tym trzy z zespołem Kanał Audytywny). Wyszedł od hip hopu, by z czasem przekroczyć jego surową konwencję, łącząc ją z jazzem i elektroniką. W zeszłym roku nominowany do Paszportów POLITYKI za „Planet LUC”, multimedialne wydawnictwo z muzyką, tekstami literackimi i fragmentami filmu. Jego ostatnie dzieło to album „39/89 Zrozumieć Polskę”.

Artysta od początku swojej twórczości w niekonwencjonalny sposób godzi muzykę z obrazem i słowem. Nierzadko był dzięki temu nagradzany, m.in. na festiwalu polskich wideoklipów w Gdyni. W 2009 roku  wideoklip do jego utworu z Urszulą Dudziak wygrał tam główną nagrodę.

Wszyscy nominowani w tej kategorii: Gaba Kulka, L.U.C. (Łukasz Rostkowski), Pustki

 

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną