Paszporty POLITYKI

Sandra Korzeniak

Teatr: Sandra Korzeniak

Tadeusz Późniak / Polityka
Nagroda za rolę Marilyn Monroe w spektaklu „Persona. Tryptyk/Marilyn” – kreację, która na nowo ustanawia kategorie aktorskiej prawdy i fałszu.

Paszport POLITYKI w kategorii Teatr otrzymała w tym roku Sandra Korzeniak – za rolę Marilyn Monroe w spektaklu „Persona. Tryptyk/Marilyn” w reż. Krystiana Lupy, kreację, która na nowo ustanawia kategorie aktorskiej prawdy i fałszu.

Sandra Korzeniak urodziła się w 1976 r. w Krakowie. Absolwentka Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. W latach 2000–2008 w zespole Starego Teatru w Krakowie, od 2008 r. aktorka warszawskiego Teatru Dramatycznego. Największe kreacje stworzyła w krakowskich spektaklach Mai Kleczewskiej: Heleny w „Śnie nocy letniej” Szekspira i Cate w „Zbombardowanych” Sarah Kane.

Sandra Korzeniaj jest jednak kojarzona przede wszystkim z brawurowych występów w przedstawieniach Krystiana Lupy: Małgorzaty w „Mistrzu i Małgorzacie” Michaiła Bułhakowa, Marii w „Zaratustrze” według Nietzschego/Schleefa, Edie Sedgwick w „Factory 2” oraz, już w warszawskim Dramatycznym, Marilyn Monroe w „Personie. Tryptyku/Marilyn”.

Wszyscy nominowani w tej kategorii: Michał Borczuch, Sandra Korzeniak, Barbara Wysocka

 

Reklama

Czytaj także

Kultura

Zapomniana historia Mietka Kosza

Film Macieja Pieprzycy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” z brawurową rolą Dawida Ogrodnika przypomina wielką postać tytułowego niewidomego pianisty. To powód, by raz jeszcze zastanowić się nad wciąż nośnym mitem artysty straceńca.

Mirosław Pęczak
19.10.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną