Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Sandra Korzeniak

Teatr: Sandra Korzeniak

Tadeusz Późniak / Polityka
Nagroda za rolę Marilyn Monroe w spektaklu „Persona. Tryptyk/Marilyn” – kreację, która na nowo ustanawia kategorie aktorskiej prawdy i fałszu.

Paszport POLITYKI w kategorii Teatr otrzymała w tym roku Sandra Korzeniak – za rolę Marilyn Monroe w spektaklu „Persona. Tryptyk/Marilyn” w reż. Krystiana Lupy, kreację, która na nowo ustanawia kategorie aktorskiej prawdy i fałszu.

Sandra Korzeniak urodziła się w 1976 r. w Krakowie. Absolwentka Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. W latach 2000–2008 w zespole Starego Teatru w Krakowie, od 2008 r. aktorka warszawskiego Teatru Dramatycznego. Największe kreacje stworzyła w krakowskich spektaklach Mai Kleczewskiej: Heleny w „Śnie nocy letniej” Szekspira i Cate w „Zbombardowanych” Sarah Kane.

Sandra Korzeniaj jest jednak kojarzona przede wszystkim z brawurowych występów w przedstawieniach Krystiana Lupy: Małgorzaty w „Mistrzu i Małgorzacie” Michaiła Bułhakowa, Marii w „Zaratustrze” według Nietzschego/Schleefa, Edie Sedgwick w „Factory 2” oraz, już w warszawskim Dramatycznym, Marilyn Monroe w „Personie. Tryptyku/Marilyn”.

Wszyscy nominowani w tej kategorii: Michał Borczuch, Sandra Korzeniak, Barbara Wysocka

Reklama

Czytaj także

Rynek

Apartamentowce na skażonej ziemi. Ludzie chcą tu mieszkać, a nie powinni

Jak to możliwe, że na skażonych gruntach powstają budynki mieszkalne?

Ryszarda Socha
22.06.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną