Paszporty POLITYKI

TWOgether Duo

Muzyka poważna: TWOgether Duo

Aleksandra Ferfecka / materiały prasowe
Nagroda za dojrzałe i wyraziste interpretacje muzyki. Za odwagę, ryzyko i konsekwencję w budowaniu repertuaru na nietuzinkowy zestaw instrumentów.

Paszport POLITYKI w kategorii Muzyka poważna otrzymał TWOgether Duo – za dojrzałe i wyraziste interpretacje muzyki. Za odwagę, ryzyko i konsekwencję w budowaniu repertuaru na nietuzinkowy zestaw instrumentów.

TWOgether Duo to duet złożony z wiolonczelistki Magdaleny Bojanowicz i akordeonisty Macieja Frąckiewicza powstał w 2007 r. pod nazwą TWOgether Duo. Niecodzienne połączenie instrumentów wykorzystują do wykonywania zarówno transkrypcji muzyki klasycznej od Bacha do Piazzolli, jak i muzyki współczesnej, m.in. Hanny Kulenty, Cezarego Duchnowskiego, Wojciecha Ziemowita Zycha.

W tym roku zadebiutowali na Warszawskiej Jesieni, ukazała się też ich pierwsza płyta „Satin” (Wydawnictwo Sarton) z polskimi utworami współczesnymi, w większości zamówionymi przez duet specjalnie do tego celu dzięki stypendium Młoda Polska.

Co mówili nominujący o TWOgether Duo jeszcze przed głosowaniem Internautów?

Nominacja za wybitne predyspozycje do wykonywania muzyki współczesnej, przyczynianie się do powstawania nowych utworów (animowanie twórczości polskich kompozytorów). Za umiejętność tworzenia nastrojów, pasjonujący dialog i doskonałe muzyczne porozumienie, wrażliwe ucho — Anna S. Dębowska.

Za bardzo dojrzałe i wyraziste interpretacje współczesnego repertuaru oraz za śmiałość w odkrywaniu nowych przestrzeni brzmieniowych — Robert Kamyk.

Duet idealny, choć nieoczywisty, bo akordeon i wiolonczela to nie są nasze „narodowe” instrumenty. Nominacja za odwagę, ryzyko i konsekwencję. Za budowanie repertuaru. Za koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekonywania. Za wiolonczelę, która nie musi grać wyłącznie Bacha, i za akordeon, który nie musi być Piazzollą. Choć Bojanowicz i Frąckiewicz także i ich grają — Jacek Hawryluk.

Wszyscy nominowani w tej kategorii: Wojciech Blecharz, Agnieszka Budzińska-Bennett, TWOgether Duo

Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną