Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

TWOgether Duo

Muzyka poważna: TWOgether Duo

Aleksandra Ferfecka / materiały prasowe
Nagroda za dojrzałe i wyraziste interpretacje muzyki. Za odwagę, ryzyko i konsekwencję w budowaniu repertuaru na nietuzinkowy zestaw instrumentów.

Paszport POLITYKI w kategorii Muzyka poważna otrzymał TWOgether Duo – za dojrzałe i wyraziste interpretacje muzyki. Za odwagę, ryzyko i konsekwencję w budowaniu repertuaru na nietuzinkowy zestaw instrumentów.

TWOgether Duo to duet złożony z wiolonczelistki Magdaleny Bojanowicz i akordeonisty Macieja Frąckiewicza powstał w 2007 r. pod nazwą TWOgether Duo. Niecodzienne połączenie instrumentów wykorzystują do wykonywania zarówno transkrypcji muzyki klasycznej od Bacha do Piazzolli, jak i muzyki współczesnej, m.in. Hanny Kulenty, Cezarego Duchnowskiego, Wojciecha Ziemowita Zycha.

W tym roku zadebiutowali na Warszawskiej Jesieni, ukazała się też ich pierwsza płyta „Satin” (Wydawnictwo Sarton) z polskimi utworami współczesnymi, w większości zamówionymi przez duet specjalnie do tego celu dzięki stypendium Młoda Polska.

Co mówili nominujący o TWOgether Duo jeszcze przed głosowaniem Internautów?

Nominacja za wybitne predyspozycje do wykonywania muzyki współczesnej, przyczynianie się do powstawania nowych utworów (animowanie twórczości polskich kompozytorów). Za umiejętność tworzenia nastrojów, pasjonujący dialog i doskonałe muzyczne porozumienie, wrażliwe ucho — Anna S. Dębowska.

Za bardzo dojrzałe i wyraziste interpretacje współczesnego repertuaru oraz za śmiałość w odkrywaniu nowych przestrzeni brzmieniowych — Robert Kamyk.

Duet idealny, choć nieoczywisty, bo akordeon i wiolonczela to nie są nasze „narodowe” instrumenty. Nominacja za odwagę, ryzyko i konsekwencję. Za budowanie repertuaru. Za koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekonywania. Za wiolonczelę, która nie musi grać wyłącznie Bacha, i za akordeon, który nie musi być Piazzollą. Choć Bojanowicz i Frąckiewicz także i ich grają — Jacek Hawryluk.

Wszyscy nominowani w tej kategorii: Wojciech Blecharz, Agnieszka Budzińska-Bennett, TWOgether Duo

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Pięć dziwactw polskiej polityki. To dlatego czeka nas zapewne dreszczowiec dekady

Nasza krajowa polityka, choć wydaje się na co dzień zwyczajna i banalna, ma jednak swoje wyraziste cechy, może i dziwactwa – w skali europejskiej i nie tylko. Te znaki szczególnie mocno się ujawniają i będą wpływać na kluczowe wydarzenia, także na wybory 9 czerwca i prezydenckie. Oto kilka z takich osobliwości.

Mariusz Janicki
16.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną