Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Paweł Mykietyn

Muzyka poważna: Paweł Mykietyn

Radosław Nawrocki / Forum
Nagroda za harmonijną współpracę intuicji i wyobraźni, za muzykę otwartą.

Paweł Mykietyn jest kompozytorem i klarnecistą. Urodził się w 1971 r. w Oławie. Na fortepianie zaczął grać już w wieku 6 lat. Debiutował w 1989 r. podczas Dni Muzyki XX Wieku we Wrocławiu. W 1993 r. wystąpił na Warszawskiej Jesieni. W 1995 r. zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów UNESCO w Paryżu w kategorii twórczości młodych kompozytorów za utwór „3 for 13”. W tym samym roku Mykietyn otrzymał zamówienie kompozytorskie na festiwal Warszawska Jesień (utwór „Eine Kleine Herbstmusik”). W 1996 r. za dzieło „Epifora” otrzymał pierwszą lokatę w kategorii utworów młodych kompozytorów na IV Międzynarodowej Trybunie Muzyki Elektroakustycznej UNESCO w Amsterdamie.

W 1997 r. ukończył studia kompozytorskie w Akademii Muzycznej w Warszawie. Jest założycielem zespołu Nonstrom, w którym gra na klarnecie. W 1995 r. Mykietyn jako klarnecista zdobył pierwsze miejsce w Konkursie Młodych Wykonawców Muzyki XX Wieku zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej.

Jest autorem muzyki do licznych przedstawień teatralnych. Stale współpracuje z Krzysztofem Warlikowskim.

Paszport POLITYKI otrzymał za harmonijną współpracę intuicji i wyobraźni, za muzykę otwartą, która świetnie brzmi nie tylko w filharmonii, ale i w teatrze.

Reklama

Czytaj także

null
Historia

Achilles kontra Roland. Jaka jest Europa: antyczna, barbarzyńska czy średniowieczna?

Co nas, Europejczyków, bardziej ukształtowało – rzymskie prawo czy chrześcijańska religia? Grecka demokracja czy kultura dworska wieków średnich?

Agnieszka Krzemińska
21.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną