Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Dariusz Paradowski

Muzyka poważna: Dariusz Paradowski

materiały prasowe
Nagroda za niezwykły głos, który artysta wyszkolił w tak doskonały sposób, iż stanowi ewenement w skali światowej.

Dariusz Paradowski, śpiewak operowy, urodzony w 1966 r. w Gdańsku. W wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na pianinie, wkrótce także na organach. Jako dziecko śpiewał w chórkach. W 1990 r. z wyróżnieniem ukończył Wrocławską Akademię Muzyczną. Już jako student występował na scenach polskich i w Europie (m.in. we Włoszech).

Od wielu lat współpracuje z Warszawską Operą Kameralną, a także z zespołami muzyki dawnej: Ars Nova, Fiori Musicli i Capella Bydgostiensis. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Madrycie i Edynburgu. Prowadzi klasę śpiewu solowego w Gdańskiej Akademii Muzycznej.

Zawodowo śpiewa sopranem (to niezwykła rzadkość, sam mówi, że nie zna na świecie innego mężczyzny śpiewającego w tej tonacji), ale potrafi także basem. Skala jego głosu ma 4,5 oktawy. Jego główny repertuar to barok i opera klasyczna.

Paszport POLITYKI otrzymał za niezwykły głos, który wyszkolił w tak doskonały sposób, że stanowi ewenement w skali światowej. Za duży talent sceniczny, wspaniałe łączenie umiejętności wokalnych i scenicznych co na scenach operowych nie jest regułą.

Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Legendarny Boeing 747 przechodzi do historii

Po ponad półwieczu dominacji na niebie do historii przechodzi Boeing 747, Jumbo Jet. Samolot, który zmienił lotnictwo cywilne. I świat.

Olaf Szewczyk
21.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną