Paszporty POLITYKI

Jarosław Modzelewski

Plastyka: Jarosław Modzelewski

mat. pr.
Nagroda za malarstwo uniwersalne w treści, atrakcyjne formalnie, a jednocześnie zrozumiałe dla szerokiej publiczności.

Jarosław Modzelewski jest malarzem, urodził się w 1956 r. w Warszawie.

Skończył warszawską ASP, na której wykłada od roku 1982. Był współzałożycielem i członkiem Gruppy, najważniejszej formacji polskiej sztuki lat 80. Oprócz działalności malarskiej Gruppa wydawała pismo „Oj, dobrze już”.

W 1991, wspólnie z kolegami z Gruppy Markiem Sobczykiem i Ryszardem Woźniakiem oraz Piotrem Młodożeńcem, Modzelewski założył i do 1996 r. prowadził prywatną Szkołę Sztuki w Warszawie. W latach 1994–1998 wraz z Markiem Sobczykiem namalowali wspólnie 16 obrazów, które pokazali na wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Jarosław Modzelewski brał udział w wystawach będących podsumowaniem bieżących i historycznych trendów w sztuce polskiej i europejskiej.

Paszport POLITYKI otrzymał za malarstwo uniwersalne w treści, atrakcyjne formalnie, a jednocześnie zrozumiałe dla szerokiej publiczności; za dzieła, które przywracają wiarę w sztukę szczera i autentyczną.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Historia

Od SB do NATO i UE

Książka amerykańskiego dziennikarza Johna Pomfreta pokazuje, jak po 1989 r. solidarnościowe władze z pomocą byłych szpiegów SB otworzyły nam drzwi na Zachód.

Grzegorz Rzeczkowski
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną