Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Jarosław Modzelewski

Plastyka: Jarosław Modzelewski

mat. pr.
Nagroda za malarstwo uniwersalne w treści, atrakcyjne formalnie, a jednocześnie zrozumiałe dla szerokiej publiczności.

Jarosław Modzelewski jest malarzem, urodził się w 1956 r. w Warszawie.

Skończył warszawską ASP, na której wykłada od roku 1982. Był współzałożycielem i członkiem Gruppy, najważniejszej formacji polskiej sztuki lat 80. Oprócz działalności malarskiej Gruppa wydawała pismo „Oj, dobrze już”.

W 1991, wspólnie z kolegami z Gruppy Markiem Sobczykiem i Ryszardem Woźniakiem oraz Piotrem Młodożeńcem, Modzelewski założył i do 1996 r. prowadził prywatną Szkołę Sztuki w Warszawie. W latach 1994–1998 wraz z Markiem Sobczykiem namalowali wspólnie 16 obrazów, które pokazali na wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Jarosław Modzelewski brał udział w wystawach będących podsumowaniem bieżących i historycznych trendów w sztuce polskiej i europejskiej.

Paszport POLITYKI otrzymał za malarstwo uniwersalne w treści, atrakcyjne formalnie, a jednocześnie zrozumiałe dla szerokiej publiczności; za dzieła, które przywracają wiarę w sztukę szczera i autentyczną.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Musicale na fali. Taki mało rozśpiewany z nas naród, a nie ma spektaklu bez piosenki

Nie należymy do narodów rozśpiewanych, ale w teatrze trudno dziś znaleźć spektakl bez choćby jednej piosenki. Przybywa też dobrych rodzimych musicali.

Aneta Kyzioł
18.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną