Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Wydawnictwo W.A.B.

Kreator Kultury: Wydawnictwo W.A.B.

mat. pr.
Zaczynali od serii poradników medycznych, by poświęcić się promocji współczesnej literatury polskiej.

Wydawnictwo W.A.B., założone w 1991 r. przez Wojciecha Kuhna, Beatę Stasińską i Adama Widmańskiego. Zaczynali od serii poradników medycznych, by wkrótce poświęcić się promocji współczesnej literatury polskiej, a szczególnie debiutantów i autorów na początku pisarskiej kariery.

Do dziś w dwóch seriach literackich ukazało się blisko 40 tytułów takich pisarzy jak Magdalena Tulli, Olga Tokarczuk, Jerzy Sosnowski, Manuela Gretkowska czy Włodzimierz Kowalewski. Wydają także ambitną literaturę światową, m.in. Wiktora Pielewina, Imre Kertesza, Antonio Lobo Antunesa, Jachyma Topola – autorów do niedawna u nas nieznanych.

„W” jak Wojciech. Wojciech Kuhn (ur. 1957) z wykształcenia „niepełny” chemik. W W.A.B. odpowiedzialny za porządek finansowy i produkcję. „A” jak Adam. Adam Widmański (ur. 1964) z wykształcenia lekarz, w latach 80. w Nowej. W W.A.B. odpowiada za promocję i handel. Dogląda całości gospodarskim okiem. „B” jak Beata. Beata Stasińska (ur. 1960) – absolwentka polonistyki, w latach 80. redaktor podziemnej gazety „Wola” i wydawnictwa Pomost. W W.A.B. odpowiedzialna za program wydawniczy i dział prawniczy.

Głowy mamy pełne pomysłów na książki i nowe głosy w literaturze polskiej. Marzy nam się zasobny czytelnik, dobrze zorientowany w tym, co warto czytać i gotowy, by kupić książkę lub wypożyczyć ją z dobrze zaopatrzonej biblioteki. Chcielibyśmy, by ten czytelnik żył w dobrze rządzonym kraju o stabilnym systemie finansowo-gospodarczym, w którym kultura nie jest ubogą krewną polityki.

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Pięć dziwactw polskiej polityki. To dlatego czeka nas zapewne dreszczowiec dekady

Nasza krajowa polityka, choć wydaje się na co dzień zwyczajna i banalna, ma jednak swoje wyraziste cechy, może i dziwactwa – w skali europejskiej i nie tylko. Te znaki szczególnie mocno się ujawniają i będą wpływać na kluczowe wydarzenia, także na wybory 9 czerwca i prezydenckie. Oto kilka z takich osobliwości.

Mariusz Janicki
16.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną