Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Magnus von Horn

Magnus von Horn laureatem Paszportów POLITYKI w kategorii Film

Leszek Zych / Polityka
Nagroda za film „Intruz”, najlepszy debiut ostatnich sezonów.
Polityka

Paszport POLITYKI otrzymał Magnus von Horn. Nagroda za film „Intruz”, najlepszy debiut ostatnich sezonów. Za dyscyplinę i powściągliwość w penetrowaniu mrocznej strony życia. Za dojrzałe, trzymające w napięciu psychologiczne kino najwyższej próby.

Urodzony w 1983 r. w Göteborgu w Szwecji reżyser i scenarzysta, który do Polski przyjechał w wieku 20 lat, żeby studiować w łódzkiej Filmówce. Dziś mieszka w Warszawie, ma żonę Polkę i uważa się za filmowca polskiego i szwedzkiego na równi. Jego „Intruz”, pełnometrażowy debiut fabularny, uhonorowany został aż trzema nagrodami w Gdyni. Zrealizowany w Szwecji ze szwedzkimi aktorami polsko-szwedzko-francuski film stawia pytania o konsekwencje zbrodni popełnionej w afekcie. To mroczny dramat nastoletniego chłopca wychowanego na wsi, który zabił swoją dziewczynę, odsiedział wyrok i stara się na nowo ułożyć sobie życie. Podejmuje temat reakcji lokalnej społeczności na próbę powrotu do normalności, dotykając bardzo aktualnego problemu stosunku do obcego.

***

Nominowani:
Karolina Bielawska
Kuba Czekaj
Magnus von Horn

Polityka 3.2016 (3042) z dnia 12.01.2016; Paszporty Polityki 2015; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Magnus von Horn"
Reklama

Czytaj także

Kultura

W hamaku i na leżaku. Wybraliśmy 12 książek na lato

Latem można nadrobić zaległości z całego roku, dlatego proponujemy starannie wybrany zestaw 12 gorących powieści, kryminałów i książek non-fiction z ostatnich miesięcy. Wciągających, poruszających, odkrywczych.

Jakub Demiańczuk, Justyna Sobolewska, Aleksandra Żelazińska
01.07.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną