Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Kuba Ziołek

Kuba Ziołek laureatem Paszportów POLITYKI w kategorii Muzyka popularna

Leszek Zych / Polityka
Za wyjątkowe, autorskie i zawsze rozpoznawalne podejście do muzyki z kręgu rocka, folku czy elektroniki. Za niebywałą pracowitość, konsekwencję i talent w łączeniu różnych muzycznych środowisk.
Polityka

Paszport POLITYKI otrzymał Kuba Ziołek. Za wyjątkowe, autorskie i zawsze rozpoznawalne podejście do muzyki z kręgu rocka, folku czy elektroniki. Za niebywałą pracowitość, konsekwencję i talent w łączeniu różnych muzycznych środowisk.

Urodził się w 1985 r. w Bydgoszczy, tam również mieszka i pracuje, pozostając animatorem tamtejszej – bardzo ważnej w ostatnich latach – sceny muzycznej. Ten kompozytor, multiinstrumentalista i wokalista swój czas dzieli pomiędzy cały zestaw różnych grup i projektów muzycznych, od stricte rockowych po tworzące muzykę improwizowaną. Są wśród nich Alameda 5, Ed Wood, Hokei, Innercity Ensemble, Kapital, T’ien Lai, a wreszcie solowe przedsięwzięcie Stara Rzeka. Świetnie przyjęte zostały szczególnie zeszłoroczne płyty Alamedy 5 i Starej Rzeki. Album „Zamknęły się oczy ziemi” tej ostatniej doczekał się także entuzjastycznych ocen w prasie zagranicznej. Paszport przyznajemy więc niejako w ostatniej chwili, licząc na to, że po kolejne laury artystyczne Ziołek będzie już wkrótce musiał wyjeżdżać za granicę.

***

Nominowani:
Błażej Król
Raphael Rogiński
Kuba Ziołek

Polityka 3.2016 (3042) z dnia 12.01.2016; Paszporty Polityki 2015; s. 79
Oryginalny tytuł tekstu: "Kuba Ziołek"
Reklama

Czytaj także

O Polityce

Zapraszamy do Krakowa, Poznania i Lublina

Zapraszamy na spotkania z Je­rzym Baczyńskim, redaktorem naczelnym „Polityki”, autorem książki „Przy­PiSy, czyli krótka historia 8 długich lat”, oraz z redaktorami Mariuszem Janickim i Wiesławem Władyką, autorami książki „Symetryści. Jak się pomaga autokratycznej władzy”.  

Redakcja
19.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną