Teatr

Na Rejtana i Małysza

Recenzja spektaklu: "Seks polski", reż. Adam Krawczuk

Rafałowi Rutkowskiemu udało się o życiu seksualnym Polaków opowiedzieć inteligentnie i dowcipnie Rafałowi Rutkowskiemu udało się o życiu seksualnym Polaków opowiedzieć inteligentnie i dowcipnie Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta
Aktor i autor odważnie bawią się tematami tabu, rozbrajając polskie traumy.

Zaczyna się od występu Antonia Banderasa – międzynarodowego symbolu seksu, a potem następuje prezentacja naszego rodzimego wkładu w światową erotykę. Zaś po drodze: rozwiązanie zagadki, dlaczego nad Wisłą seks się uprawia niczym buraki albo ziemniaki, oraz omówienie najbardziej popularnych technik i pozycji – wśród nich pozycja „na Rejtana” i „na Małysza”. Analiza skuteczności podrywu „na Smoleńsk” i na kolację przy zniczach.

Aktor i autor odważnie bawią się tematami tabu, rozbrajają polskie traumy, zmieniają konwencje i perspektywy. Trudny temat. Śliski. A jednak Rafałowi Rutkowskiemu – specowi od stand-up comedy po polsku – udało się o życiu seksualnym Polaków opowiedzieć inteligentnie i dowcipnie, unikając wulgarności i terminów medycznych. Udało się też coś więcej – wciągnąć do zabawy widzów.

Seks polski, Maciej Łubieński, reż. Adam Krawczuk, Teatr Montownia w Teatrze Studio Buffo w Warszawie

Polityka 13.2011 (2800) z dnia 25.03.2011; Afisz. Premiery; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Na Rejtana i Małysza"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną