Teatr

Dwaj starzy komicy

Recenzja spektaklu: "Słoneczni chłopcy", reż. Olga Lipińska

Piotr Fronczewski i Krzysztof Kowalewski zagrali znakomicie, rozumiejąc się doskonale w każdej scenie. Piotr Fronczewski i Krzysztof Kowalewski zagrali znakomicie, rozumiejąc się doskonale w każdej scenie. Mieczysław Włodarski / Reporter
Warto wjechać na 6 piętro Pałacu Kultury i Sztuki. Takiego duetu prędko nie zobaczymy w naszym teatrze.

Spektakl „Słoneczni chłopcy” to niby farsa, ale taka bardziej smutna. Dwaj starzy komicy, nieczynni już od lat, dostają szansę ponownego występu w telewizji, w dodatku mają odegrać swój popisowy numer (Do doktora przychodzi urzędnik skarbowy, by zbadać jego finanse, a doktor nieproszony zaczyna badać stan zdrowia urzędnika). Bawili tym skeczem setki razy, aż pewnego dnia jeden z nich powiedział, że dalej nie gra. Wówczas się rozstali, wydawało się, że na zawsze. Teraz, zanim przystąpią do prób, muszą ustalić warunki wstępne, co wcale nie będzie łatwe. Potrafią bowiem świetnie grać nie tylko na scenie, ale i w życiu, także wobec siebie nawzajem. A nie znoszą się tak strasznie, że nie mogą bez siebie żyć. Wprawdzie występ nie będzie udany, a jednak wiele zmieni w ich życiu, co znajdzie zaskakujące rozwinięcie w finale.

Reżyserka Olga Lipińska, która grywaną na całym świecie (i dwukrotnie filmowaną) komedią Neila Simona powraca na scenę, wiedziała, że warunkiem powodzenia spektaklu będzie obsada. Wybrała bezbłędnie, angażując Piotra FronczewskiegoKrzysztofa Kowalewskiego. Zagrali znakomicie, rozumiejąc się doskonale w każdej scenie, świetnie podając dialog. Śmieszą i wzruszają. Naprawdę warto wjechać na 6 piętro Pałacu Kultury i Sztuki. Takiego duetu prędko nie zobaczymy w naszym teatrze.

 

Słoneczni chłopcy, reż. Olga Lipińska, Teatr 6. piętro, Warszawa

Polityka 47.2013 (2934) z dnia 19.11.2013; Afisz. Premiery; s. 79
Oryginalny tytuł tekstu: "Dwaj starzy komicy"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Seks bez zobowiązań: tylko dla dorosłych. Czy skłonność do „znajomości na raz” będzie rosnąć?

Do Polek i Polaków dociera, że można chodzić ze sobą do łóżka bez zobowiązań, bez stresu, dla chwili przyjemności. Zdaniem specjalistów takie podejście bywa niezwykle korzystne. Pod warunkiem że jest autentyczne (i pod kilkoma innymi).

Joanna Cieśla
19.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną