Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Teatr

Hity na płyty

Najciekawsze inscenizacje, z dołączonymi tekstami.

Teatr Telewizji przez dziesięciolecia jego istnienia tworzyli najwybitniejsi polscy reżyserzy, w realizowanych tu przedstawieniach grali najwięksi aktorzy, a dla wielu z nich role, które tu stworzyli, są jedynym zapisem ich aktorskiego kunsztu. Zaś przed telewizorami zasiadały miliony widzów.

Dzięki najnowszemu pomysłowi telewizji – serii płyt DVD z najciekawszymi inscenizacjami z dołączonymi tekstami realizowanych sztuk – telewizyjne spektakle będzie można oglądać już nie tylko, jak przez lata, w poniedziałkowe czy niedzielne wieczory, ale w dowolnie wybranym przez siebie momencie. W kolekcji „Kocham Teatr” znajdą się zarówno inscenizacje klasyki, jak i sztuk współczesnych, docenione przez krytykę przedstawienia ze „Złotej setki Teatru TVP”, a także spektakle, które cieszyły się największym, mierzonym liczbą próśb o powtórki, uznaniem widzów.

Serię inauguruje – od tego tygodnia w kioskach i empikach – „Antygona w Nowym Jorku” Janusza Głowackiego w reż. Kazimierza Kutza, z Anną Dymną, Jerzym Trelą i Janem Peszkiem w obsadzie. Kolejne tytuły, wśród nich: „Ożenek” Mikołaja Gogola w reż. Jerzego Stuhra, „Igraszki z diabłem” Jana Drdy w reż. Tadeusza Lisa i „Operetka” Witolda Gombrowicza w reż. Jerzego Grzegorzewskiego, będą się ukazywać w miesięcznych odstępach. Seria zaplanowana jest na kilka lat i ma liczyć kilkadziesiąt tytułów.

   
   

Reklama

Czytaj także

Świat

Gerhard Schröder, towarzysz Putina. Toksyczny związek na dobre i złe

Były kanclerz Gerhard Schröder, który wciąż nie wyrzekł się przyjaźni z gospodarzem Kremla, jest symbolem wszystkich niemieckich problemów z Rosją. Ale wcale nie najgorszym.

Marek Orzechowski
19.05.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną