Wystawy

Gry z modelem

Recenzja wystawy: Karol Radziszewski, "Backstage"

Model Bartek w studio Model Bartek w studio Bunkier Sztuki, Kraków / materiały prasowe
Sztuka artysty, przez odważne przekraczanie przez nią różnych tabu i odważne podejście do wątku homoseksualizmu, nie pozostawia widza obojętnym.

Rok temu przyznaliśmy Paszport POLITYKI w dziedzinie sztuk wizualnych Karolowi Radziszewskiemu. By ocenić, jak rozwija się jego talent, warto zajrzeć na dużą wystawę do Bunkra Sztuki. Nie jest to retrospektywa, twórca pokazuje przede wszystkim prace powstałe w ostatnich dwu latach, a bodaj najstarszy w ekspozycji jest film „Painters” z 2007 r. Jak przystało na artystę multimedialnego, Radziszewski stosuje bogatą paletę środków wyrazu: filmy i fotografie, rysunki, monumentalną fototapetę, wideoperformance. Tematycznie ekspozycja jest bardziej jednorodna i koncentruje się wokół motywu relacji między artystą a jego modelami, uczestnikami kolejnych artystycznych projektów.

Sztuka artysty, przez odważne przekraczanie przez nią różnych tabu i odważne podejście do wątku homoseksualizmu, nie pozostawia widza obojętnym. A równocześnie twórca prowadzi z widzem inteligentną grę, odwołując się w swych pracach do licznych kulturowych kopii. Słowem, i intelektualnie, i emocjonalnie stanowi wyzwanie, które warto podjąć.

Karol Radziszewski, Backstage, Bunkier Sztuki, Kraków, wystawa czynna do 3 kwietnia br.

Polityka 08.2011 (2795) z dnia 19.02.2011; Afisz. Premiery; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Gry z modelem"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyznania nawróconego katechety. „Dwie osoby na religii? Kościół reaguje histerycznie, to ślepa uliczka”

Problem religii w szkole był przez biskupów ignorowany, a teraz podnoszą krzyk – mówi Cezary Gawryś, filozof, teolog i były nauczyciel religii.

Jakub Halcewicz
09.09.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną