Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Wystawy

Ciąg dalszy nastąpi

Recenzja wystawy: "Laboratorium Przyszłości. Akt 1: REGRESS PROGRESS"

Praca „Superflex flooded Mcdonalds production” Praca „Superflex flooded Mcdonalds production” CSW / materiały prasowe
Tematem przewodnim pierwszych sześciu miesięcy trwania projektu jest namysł nad dalszym rozwojem kapitalistycznego systemu gospodarki.

To właściwie nie wystawa, ale duże i obliczone na wiele lat przedsięwzięcie artystyczne. CSW ma już wprawę w takich działaniach – że przypomnę choćby „W samym centrum uwagi”, czyli wielki przegląd młodej polskiej sztuki z lat 2005–06. Tym razem jednak nie chodzi o jakiekolwiek podsumowanie. Wręcz przeciwnie – o wybieganie w przyszłość. Punkt wyjścia jest następujący: artyści w swej sztuce zazwyczaj przyglądają się przeszłości i teraźniejszości. Zmieńmy więc perspektywę i zajmijmy się tym, co nastąpi.

Tematem przewodnim pierwszych sześciu miesięcy trwania projektu jest namysł nad dalszym rozwojem kapitalistycznego systemu gospodarki. I pytanie: czy ewentualne załamanie się, a przynajmniej regres owego systemu mógłby prowadzić do jakichś pozytywnych konsekwencji? Laboratorium Przyszłości to projekt wielowątkowy, obejmujący wystawy, ale też pokazy filmowe, konferencje, wykłady, dyskusje, warsztaty i performance. Dziś oczywiście za wcześnie na jakąkolwiek ocenę przedsięwzięcia. Trudno bowiem przewidzieć, na ile dobrymi futurystami okażą się artyści. Ale sam pomysł wydaje się oryginalny i ciekawy. Warto śledzić to, co dziać się będzie w CSW przez najbliższe miesiące i lata.

Laboratorium Przyszłości. Akt 1: REGRESS PROGRESS, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie, wystawa czynna do 15 stycznia 2012 r.

Polityka 26.2011 (2813) z dnia 20.06.2011; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Ciąg dalszy nastąpi"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Rynek

Gdzie jest gotówka? W Polsce ubywa banknotów, z ulic znikają bankomaty

Jest kłopot z papierowymi pieniędzmi. Ubywa bankomatów, kurczy się też sieć oddziałów banków. W sklepach coraz trudniej zapłacić pieniędzmi. Większe transakcje w banknotach stają się podejrzane.

Cezary Kowanda
29.09.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną