Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Wystawy

Sztuka foto

Recenzja wystaw: Miesiąc Fotografii w Krakowie

René Magritte, autoportret „Kokieteria”, Paryż 1928 r. René Magritte, autoportret „Kokieteria”, Paryż 1928 r. Ch. Herscovici - SABAM Belgium 2012 / materiały prasowe
W programie głównym doskonałe wystawy monograficzne, m.in. Aleksandra Rodczenki, Jerzego Lewczyńskiego i René Magritte’a.

To dziesiąta, jubileuszowa edycja tej imprezy, nic więc dziwnego, że i program okazały. W programie głównym doskonałe wystawy monograficzne, m.in. Aleksandra Rodczenki, Jerzego Lewczyńskiego, René Magritte’a czy Siergieja Batkowa, a także fragmenty wybitnej – z największymi światowymi nazwiskami – kolekcji Cezarego Pieczyńskiego. Ale będzie też mnóstwo intrygujących projektów towarzyszących – od socjologizującej sekcji eksperymentalnej, przez showOFF (młodzi fotograficy), po przegląd portfolio. Dużo dobrej sztuki, ale też liczne pomysły na aktywne włączanie w program widzów. Najlepiej wybrać coś samemu na: www.photomonth.com.

Miesiąc Fotografii w Krakowie, różne galerie i muzea, od 17 maja do 17 czerwca

Polityka 20.2012 (2858) z dnia 16.05.2012; Afisz. Premiery; s. 79
Oryginalny tytuł tekstu: "Sztuka foto"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Świat

Gerhard Schröder, towarzysz Putina. Toksyczny związek na dobre i złe

Były kanclerz Gerhard Schröder, który wciąż nie wyrzekł się przyjaźni z gospodarzem Kremla, jest symbolem wszystkich niemieckich problemów z Rosją. Ale wcale nie najgorszym.

Marek Orzechowski
19.05.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną