Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Wystawy

Dada powraca

Odrobina śmiechu, groteski, ironii, a wszystko to w oparach lekkiegoabsurdu. Tego można się doszukać w projekcie zorganizowanego przez„lokal_30” festiwalu Kabaret Voltaire.
Zorganizowany przez „lokal_30” festiwal Kabaret Voltaire, odbywać się będzie w Warszawie pomiędzy 12 marca a 13 kwietnia. Nazwa przedsięwzięcia w sposób bezpośredni nawiązuje do słynnego miejsca spotkań twórców ruchu dadaistycznego (Zurych 1916–1926). Dzisiejsi – jak sami się określają – postdadaiści nawiązują do ówczesnych idei, ale przenoszą je we współczesne czasy. A zatem Bitnik Media Collectiva poprowadzi warsztaty, na których edukować będzie, jak za pomocą prostych środków zbudować piracką stację telewizyjną. Współtwórca odrodzonego Kabaret Voltaire Adrian Notz opowie o współczesnym ruchu postdadaistycznym, zaś Rainer Ganahl z Nowego Jorku wraz z grupą performerów poprowadzi dość oryginalne seminaria zatytułowane „Czytanie Lenina”.

Stworzony także zostanie „News Room Warszawa” – wielowymiarowy, multimedialny projekt, łączący dadaizm z bieżącymi wydarzeniami politycznymi. Nowych dadaistów spotkać będzie można w Centrum Sztuki Współczesnej, „lokalu_30”, Salonie Krytyki Politycznej, ale też w dość nieoczekiwanych miejscach, jak budynek giełdy czy Pałac Kultury i Nauki. Organizatorzy bardzo liczą na masowy udział – głównie młodej publiczności. I, znając nasze narodowe oswojenie z groteską, nie powinni się rozczarować.
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rząd tnie cesarki, choć Polki boją się rodzić naturalnie. Co się dzieje na porodówkach?

Polka idzie dziś po zaświadczenie od psychiatry nie tylko wtedy, kiedy potrzebuje aborcji, ale i po to, żeby zagwarantować sobie cesarskie cięcie. Rodzi w ten sposób już co druga. Eksperci WHO i ONZ przypatrują się tej sytuacji ze zdziwieniem, pytając, co właściwie dzieje się na polskich porodówkach?

Agata Szczerbiak
02.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną