Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Wystawy

Fotograficzna psychoterapia

Wystawa prac nagrodzonych w konkursie fotografii prasowej World Press Photo.

Do obejrzenia wystawy prac nagrodzonych w konkursie fotografii prasowej World Press Photo właściwie nikogo zachęcać nie trzeba. Ma on w Polsce wiernych i licznych miłośników. I choć ze zdjęć krew tryska strumieniami, a suma pokazanych na nich nieszczęść wielokrotnie przewyższa sumę radości, to chętnych, by to wszystko oglądać, nie brakuje. Po części, by podziwiać warsztatową doskonałość fotografii, po części – być może – by opuścić ekspozycję z miłym poczuciem, że u nas nie jest jeszcze tak najgorzej, jak się nam na co dzień wydaje.

A jest co oglądać, albowiem kilkadziesiąt wyróżnionych prac wybrano sponad 78 tys. zgłoszonych do tegorocznego jubileuszowego (pięćdziesiątego!) konkursu. Zdjęcia, które zdobyły dwie pierwsze nagrody (oba wyśmienite), większość z nas już zna; były wielokrotnie pokazywane w prasie i Internecie. To obrazek młodych ludzi przejeżdżających kabrioletem przez zniszczoną w wyniku bombardowań dzielnicę Bejrutu oraz scenę po eksplozji rurociągu w Lagos. Ale reszta prac też przyciąga uwagę, wzrusza, przestrasza, przeraża, zmusza do refleksji. Jak zbiorowa wstrząsowa psychoterapia.

Otwarcie wystawy odbędzie się w Poznaniu zaledwie dwa dni po jej światowej premierze w Amsterdamie, który od kilku lat przejął pałeczkę pierwszeństwa od Warszawy.
 

World Press Photo, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, wystawa czynna do 20 maja br.

    

 

Reklama

Czytaj także

null
O Polityce

Dzieje polskiej wsi. Zamów już dziś najnowszy Pomocnik Historyczny „Polityki”

Już 24 kwietnia trafi do sprzedaży najnowszy Pomocnik Historyczny „Dzieje polskiej wsi”.

Redakcja
16.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną