Ludzie i style

Siatka w sieci

Polska siatkówka – afery w związku

Mirosław Przedpełski mówi o sobie: jestem człowiekiem sukcesu stworzonym do budowania oraz zjednywania ludzi. Mirosław Przedpełski mówi o sobie: jestem człowiekiem sukcesu stworzonym do budowania oraz zjednywania ludzi. Michał Tuliński / Forum
Polski Związek Piłki Siatkowej uchodzi za wzór organizacji. Opozycja twierdzi co innego: obecne władze narażają związek na straty i tolerują oczywiste konflikty interesów.
Mirosław Przedpełski po dwóch kadencjach na stanowisku prezesa PZPS ma szansę na trzecią, choć w związku pojawiła się opozycja wobec jego osoby.Andrzej Iwańczuk/Reporter Mirosław Przedpełski po dwóch kadencjach na stanowisku prezesa PZPS ma szansę na trzecią, choć w związku pojawiła się opozycja wobec jego osoby.

Kac po klęsce reprezentacji siatkarzy na igrzyskach olimpijskich był długi i bolesny, ale już minął. To był zresztą, mimo pasowania siatkówki na nasz sport narodowy, kiepski rok – siatkarki w ogóle się do Londynu nie zakwalifikowały, reprezentacje juniorskie ugrzęzły w stanach średnich. Wygrana przez męską reprezentację Liga Światowa to ledwie nagroda pocieszenia. Niebawem do gry – w lidze i europejskich pucharach – wracają kluby, ale teraz liczy się tylko kampania wyborcza przed zaplanowanym na 7–8 października zjazdem delegatów, gdzie zostaną wyłonione władze związku.

Polityka 40.2012 (2877) z dnia 03.10.2012; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Siatka w sieci"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022