Ludzie i style

Pani olimpiada

Jagna Marczułajtis-Walczak: pani olimpiada

Po wpadce z kalkulatorem Marczułajtis stała się bohaterką internetowych memów, a grupa opozycyjnych radnych przyniosła jej do biura poselskiego liczydło. Po wpadce z kalkulatorem Marczułajtis stała się bohaterką internetowych memów, a grupa opozycyjnych radnych przyniosła jej do biura poselskiego liczydło. Piotr Sadurski/Newsweek / Forum
Twarzą olimpijskiego projektu Kraków 2022 jest Jagna Marczułajtis-Walczak, posłanka PO i była snowboardzistka. Zdobyła polityczne poparcie, ale ze społecznym idzie dużo gorzej. Przeciwnicy igrzysk uważają ją za szkodniczkę.
Blisko 20 miesięcy w roli szefowej komitetu Kraków 2022 oduczyło Jagnę Marczułajtis-Walczak opowiadania o igrzyskach w kategoriach niepowtarzalnej przygody, emocji i wrażeń.Newspix.pl Blisko 20 miesięcy w roli szefowej komitetu Kraków 2022 oduczyło Jagnę Marczułajtis-Walczak opowiadania o igrzyskach w kategoriach niepowtarzalnej przygody, emocji i wrażeń.

Słowo „zdradzona” jest może trochę na wyrost, ale gdy prezydent Krakowa Jacek Majchrowski ogłosił, że sprawę organizacji w Krakowie i okolicach zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 r. (z sąsiedzką pomocą Słowaków) podda pod głosowanie mieszkańców, Jagna Marczułajtis-Walczak mogła uznać, że projekt, któremu poświęciła ostatnie półtora roku życia, właśnie się sypie.

***

Czy uważają Państwo, że organizacja Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Krakowie ma sens?

Polityka 15.2014 (2953) z dnia 08.04.2014; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Pani olimpiada"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021