Wędrowanie między szczytami
Szwajcaria jest idealnym miejscem na spacery wśród zapierających dech w piersiach widoków. Jeśli ktoś woli spędzać czas aktywniej, może wybierać różne poziomy trudności tras rowerowych czy tych na rolki. Punkty widokowe można zdobyć na piechotę, poruszając się oznakowanymi szlakami wędrownymi bez przewodnika górskiego. Do najpiękniejszych miejsc można równie łatwo dostać się, korzystając z szerokiej sieci kolejek górskich. Podstawą aktywnego turysty jest odpowiedni strój, ekwipunek i mapa. Popatrz na ten naturalny świat z góry, a zakochasz się w tym widoku.
Czy może być coś przyjemniejszego niż zdobywanie szczytu za szczytem?
materiały prasowe

Czy może być coś przyjemniejszego niż zdobywanie szczytu za szczytem?

Brienzer Rothorn-Lungern Schonbuhl w Berneńskim Oberlandzie.
materiały prasowe

Brienzer Rothorn-Lungern Schonbuhl w Berneńskim Oberlandzie.

Eggishorn-Bettmerhorn, Wallis.
materiały prasowe

Eggishorn-Bettmerhorn, Wallis.

Terrasses de Lavaux: Szwajcarski Szlak Wina, Region Jeziora Genewskiego.
materiały prasowe

Terrasses de Lavaux: Szwajcarski Szlak Wina, Region Jeziora Genewskiego.

Denti Della Vecchia, czyli „Zęby Staruszki” w Ticino.
materiały prasowe

Denti Della Vecchia, czyli „Zęby Staruszki” w Ticino.

Chasseral w okolicach Berna.
materiały prasowe

Chasseral w okolicach Berna.

materiały prasowe

35 tysięcy kilometrów oznakowanych szlaków w sieci dla niezmotoryzowanych SchweizMobil, w tym: 15 tysięcy kilometrów tras do wędrowania, 11 tysięcy kilometrów na rower, 8 tysięcy kilometrów torów kolarstwa górskiego, 1 200 kilometrów do jazdy na rolkach, 330 kilometrów kajakowych i 760 kilometrów ścieżek panoramicznych.

W całej Szwajcarii znajduje się ponad 64 000 kilometrów oznakowanych szlaków wędrownych.

Warto zdecydować się na tę dwuipółgodzinną wędrówkę po grani, wjazd nostalgiczną kolejką zębatą i przejażdżkę pociągiem parowym. Na pewno nie oprzesz się tym widokom: na turkusowe jezioro Brienz i majestatyczne górskie łańcuchy.

To niezwykła wędrówka i niezwykłe widoki. Są tu między innymi trasy dla zaawansowanych, wymagające specjalnych zabezpieczeń, lecz warte wysiłku. Fantastyczne widoki na tereny światowego dziedzictwa UNESCO Jungfrau-Aletsch-Bietschhorn, ale też Dolinę Rodanu, Binn i szczyty Alp będą cudowną nagrodą za trudy wędrówki.

Tarasy Lavaux są tak szczególnym miejscem, że znalazły swoje miejsce na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trasa trzyipółgodzinnej wędrówki pełna jest atrakcji, począwszy od piwniczek, gdzie można spróbować lokalnego wina, kończąc na zapierającym dech w piersiach widoku wymurowanych na wzgórzu tarasów i gór na horyzoncie.

Jeśli myślisz, że żaden widok już cię nie zaskoczy, udaj się na wędrówkę wzdłuż „Zębów Staruszki” – górskich postrzępionych szczytów nieopodal granicy z Włochami. To cudowna leśna kraina, z przepięknie wkomponowanym widokiem na połyskujące między drzewami jezioro.

Chasseral - park regionalny, a także najwyższa góra w paśmie Jura, zachwyca scenerią i rewelacyjnymi widokami. Gdy tylko stopnieje śnieg, turyści ruszają na piesze i rowerowe wycieczki po grani. To także rozkoszna kraina małych mleczarni, fabryk czekolady, a przy brzegach jeziora Biel także winnic.

***

5 najbardziej polecanych szlaków wędrownych:

Czy może być coś przyjemniejszego niż zdobywanie szczytu za szczytem? Co więcej, w przepięknej scenerii wysokich Alp z panoramicznym widokiem na bogaty krajobraz wokół? W Szwajcarii masz ku temu nieograniczone możliwości.

Barrhorn w Wallis
Dwudniowa wycieczka bez konieczności korzystania ze specjalnego ekwipunku jest doskonałym pomysłem dla wytrawnych wędrowców i miłośników pięknych widoków. Oblodzona ściana góry tuż przed nosem wywiera piorunujące wrażenie.

Piz Lunghin w Gryzonii
Niezwykłe miejsce, uważane za „dach Europy”. Wody, które widzisz u swoich stóp, płyną w stronę Atlantyku, Morza Czarnego i Śródziemnego. Do wyboru masz drogę przez alpejskie piękne łąki lub bardziej surowe górskie krajobrazy. Wybór należy do Ciebie!

La Dôle w okolicach Jeziora Genewskiego
Czterogodzinna wycieczka z Col de la Givrine do miejscowości St-Cergue wynagradza trudy pocztówkowym pejzażem, który odebrał zarówno dech w piersiach, jak i mowę Johannowi Wolfgangowi Goethemu. „Nie ma żadnych słów, którymi można by opisać wielkość i piękno tego krajobrazu” – powiedział, gdy wspiął się tam w październiku 1779 roku.

Park naturalny Gantrisch/Szlak wędrowny w Gürbetal
W czasie pięciu godzin wędrówki szlakiem w dolinie Gürbetal dzięki pomysłowej aplikacji dostaniemy odpowiedzi na wszystkie pytania. Wskaże ona na przykład, gdzie należy usiąść, by móc podziwiać widoki, przedstawi wyjątkowe opowieści, a co najważniejsze, opisze to, co widać w trakcie spaceru.

Pizol we Wschodniej Szwajcarii
Ten szlak wiodący przez pięć jezior ma swój nieodparty urok, zwłaszcza latem. Dzieci z pewnością nie będą mieć czasu na nudę, wędrując śladami Heidi, bohaterki książki Johanny Spyri. Region otrzymał również znak Rodziny mile widziane. Region pokrywa gęsta sieć szlaków tematycznych.

Widoki ze szwajcarskich pociągów zapierają dech w piersiach. Zapraszamy do obejrzenia galerii Z okna pociągu

Najciekawsze propozycje na lato, trasy wycieczkowe, miejsca noclegowe, aplikacje, galerie zdjęć, wirtualne przewodniki i wiele innych na www.MojaSzwajcaria.pl

Czytaj także

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną