Ludzie i style

Bóg nie jest Brazylijczykiem

Piłkarska Loża POLITYKI

W tym tygodniu w Wielkiej Loży Komentatorów POLITYKI rozmawiali: Mariusz Walter, Janusz Zaorski, Sławomir Mizerski, Mariusz Czubaj i Tomasz Wołek. W tym tygodniu w Wielkiej Loży Komentatorów POLITYKI rozmawiali: Mariusz Walter, Janusz Zaorski, Sławomir Mizerski, Mariusz Czubaj i Tomasz Wołek. Tadeusz Późniak / Polityka
W finale brazylijskiego turnieju dostaliśmy kolejną porcję mocnych wrażeń. Trochę niespodziewanie, bo wielu fachowców ostrzegało, że oglądając mecz Niemcy-Argentyna, umrzemy z nudów.

Zaorski: Finał był fantastyczny i stanowił zwieńczenie całego turnieju.

Walter: Zwłaszcza dzięki Argentynie, która przemieniła się z poczwarki w motyla.

Czubaj: Moim zdaniem był to jednak mecz dla koneserów. Sytuacji podbramkowych nie za dużo, za to było masę orania i karczowania środka pola. Taka średniowieczna bitwa, w której na koniec jeden z wojowników zadał kończący sztych.

Wołek: Mnie gra Argentyńczyków w finale nie zaskoczyła, bo byli drużyną dojrzewającą z każdym meczem.

Polityka 29.2014 (2967) z dnia 15.07.2014; Loża Mundialu 2014; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Bóg nie jest Brazylijczykiem"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022