Ludzie i style

Łzy błazna

Robin Williams: smutek komika

Williams pochodził z wykształconej, dobrze sytuowanej rodziny z Chicago, ale młodość spędził w północnej Kalifornii. Williams pochodził z wykształconej, dobrze sytuowanej rodziny z Chicago, ale młodość spędził w północnej Kalifornii. Jay Paul / Getty Images
Robin Williams był jednym z najbardziej niezwykłych komików. Od kilku dekad zmagał się z depresją i uzależnieniami. Jego samobójcza śmierć w wieku 63 lat wstrząsnęła światem.
„Stowarzyszenie Umarłych Poetów” Petera Weira (1989 r.)EAST NEWS „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” Petera Weira (1989 r.)

W 37-letniej karierze aktorskiej Robin Wil­l­i­ams zagrał w ponad stu filmach. W samej Ameryce zarobiły one 3,1 mld dol. Większość to klasyka kina familijnego i rozrywkowego. Aby stworzyć niezapomniane role, niekoniecznie musiał się pokazywać. Wystarczył głos. Miał wybitne, nieznane u nas osiągnięcia w dubbingu („Aladyn”). Największą popularność przyniosły mu jednak bajki, w których fantastycznie sprawdzał się w roli niewinnych, wyrośniętych dzieci („Zabaweczki”).

Polityka 34.2014 (2972) z dnia 19.08.2014; Ludzie i style; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "Łzy błazna"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018