Ludzie i style

Łzy błazna

Robin Williams: smutek komika

Williams pochodził z wykształconej, dobrze sytuowanej rodziny z Chicago, ale młodość spędził w północnej Kalifornii. Williams pochodził z wykształconej, dobrze sytuowanej rodziny z Chicago, ale młodość spędził w północnej Kalifornii. Jay Paul / Getty Images
Robin Williams był jednym z najbardziej niezwykłych komików. Od kilku dekad zmagał się z depresją i uzależnieniami. Jego samobójcza śmierć w wieku 63 lat wstrząsnęła światem.
„Stowarzyszenie Umarłych Poetów” Petera Weira (1989 r.)EAST NEWS „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” Petera Weira (1989 r.)

W 37-letniej karierze aktorskiej Robin Wil­l­i­ams zagrał w ponad stu filmach. W samej Ameryce zarobiły one 3,1 mld dol. Większość to klasyka kina familijnego i rozrywkowego. Aby stworzyć niezapomniane role, niekoniecznie musiał się pokazywać. Wystarczył głos. Miał wybitne, nieznane u nas osiągnięcia w dubbingu („Aladyn”). Największą popularność przyniosły mu jednak bajki, w których fantastycznie sprawdzał się w roli niewinnych, wyrośniętych dzieci („Zabaweczki”).

Polityka 34.2014 (2972) z dnia 19.08.2014; Ludzie i style; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "Łzy błazna"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021