Ludzie i style

Le Bistro Rozbrat ****

Warszawa, ul. Rozbrat 44A, tel. 22 88 17 808

Minęło już sporo czasu od momentu otwarcia nowej restauracji francuskiej przy ulicy Rozbrat 44 A. Zdobyła już ona sporo stałych gości, co znaczy, że nie jest to byle jaki lokal.

W budynku, w którym przez lata urzędował Sojusz Lewicy Demokratycznej, pojawili się smakosze i znawcy kuchni pretendującej do tytułu królewskiego. Sam lokal jest urządzony z wysmakowana prostotą i rzeczywiście przypomina paryskie bistro. W karcie win przeważają trunki francuskie i to wyśmienitej jakości.

Podobnie można ocenić i kartę dań. Nie jest ona nadmiernie obfita, co tylko świadczy o profesjonalizmie właściciela (to Francuz polskiego pochodzenia) i szefa kuchni. Goście mogą być pewni, że dostają dania świeżo przyrządzone, a nie odgrzewane w mikrofalówce. W dodatku zgodnie z modą można przez szklaną ścianę podglądać, co dzieje się w kuchni. Załoga kelnerska jest profesjonalna i sympatyczna, potrafi dobrze doradzać gościom słabo obznajomionym z francuską kuchnią, a nie jest przy tym nadopiekuńcza i nie narzuca się z troskliwością.

Wśród przekąsek jest kilka dań wybitnych – myślę o foie gras na gorąco czy małżach św. Jakuba, a także wspaniałym ceviche z łososia czy tatarze przyrządzonym z tej samej ryby. Ryby i owoce morza (dorada, okoń morski, ostrygi) są najwyższej jakości.

Miłośnicy zup znajdą – co oczywiste – wspaniałą klasyczną cebulową.

Z dań mięsnych wyróżnia się delikatny i świetnie smażony (według gustu każdego gościa) befsztyk rzeźnika, czyli spory kawałek wołowego rostbefu z opiekanymi kartofelkami i roszponką.

Spośród kilku deserów wyróżnia się beza Pavlova podawana odmiennie niż w innych warszawskich restauracjach, czyli w pucharku, rozdrobniona i polana wspaniałym sosem. Tuż za bezą wymienić należy naleśniki Suzette.

Wieczór w Le Bistro Rozbrat kosztuje sporo, ale daje pełne złudzenie, że obcowało się z kuchnią francuską w mistrzowskim wydaniu.

*

Warszawa, ul. Rozbrat 44A
tel. 22 88 17 808
lebistrorozbrat.pl

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Kuchciński, Terlecki: od hipisów do PiS-u

Niewielu polskich hipisów w uczesanym dorosłym życiu wybrało politykę. Ci, którzy zaszli najdalej – dzisiejszy marszałek i wicemarszałek Sejmu – zostali zatwardziałymi konserwatystami.

Agnieszka Sowa
26.01.2016
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną