Ludzie i style

Jak chuligan z bohaterem

Bokserski pojedynek gigantów

Walki Pacquiao z Mayweatherem będzie także zderzeniem dwóch osobowości i stylów bycia Walki Pacquiao z Mayweatherem będzie także zderzeniem dwóch osobowości i stylów bycia EAST NEWS
2 maja najbardziej wyczekiwany pojedynek pięściarski od lat: Floyd Mayweather Jr – Manny Pacquiao. Zderzenie osobowości i stylów bycia. Ale czy to już nowa walka stulecia?
Mimo bajecznej fortuny Pacquiao nie przewróciło mu się w głowie.Roger Alcantara/Flickr CC by 2.0 Mimo bajecznej fortuny Pacquiao nie przewróciło mu się w głowie.

W środowisku bokserskim wątpliwość co do prymatu w wadze lekkośredniej wisiała w powietrzu od lat. Chodzi o miano numeru 1 na świecie, bo w klasyfikacji magazynu „The Ring” na najlepszego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe, obaj tasowali się na czele. Obecnie Mayweather, lat 38, jest pierwszy, a Pacquiao, lat 37, trzeci.

Pierwsze negocjacje na temat walki odbyły się w 2009 r., jednak sprawa rozbiła się o kwestię krwi. Mayweather domagał się od rywala ciągłej gotowości do poddania się testom antydopingowym.

Polityka 18.2015 (3007) z dnia 27.04.2015; Ludzie i style; s. 124
Oryginalny tytuł tekstu: "Jak chuligan z bohaterem"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >