Ludzie i style

Klub Mila Zegrzynek ****

ul. Jerzego Szaniawskiego 56 w Jadwisinie, tel. 22 782 73 02

To nie jest miejsce przeznaczone wyłącznie dla żeglarzy, choć okna restauracji i taras wychodzą wprost na zacumowane na Zlewie Zegrzyńskim jachty. Można tu także zdobyć patent żeglarski, bo funkcjonuje Akademia Mateusza Kusznierewicza. Każdy więc wcinający śledzia, sandacza czy inną rybkę może wyobrażać sobie przyszłe rejsy po morzach i oceanach świata.

Miejsce wybrane wręcz znakomicie, bo w Wąwozie Szaniawskiego, który stanowi rezerwat przyrody. Restauracja jest pięknie urządzona i z doskonałą obsługą. Szefem kuchni jest Michał Poleciński, którego talent zasługuje na tytuł admiralski. Karta nie jest przesadnie rozbudowana, co gwarantuje, że dania nie są odmrażane i odgrzewane w mikrofalówce, tylko przyrządzane po złożeniu zamówienia. Wydłuża to wprawdzie czas oczekiwania, ale umilają ten czas tzw. okoliczności przyrody.

Rewelacyjną wprost przekąską były filety śledzia bałtyckiego przekładane musem z wędzonych śliwek węgierek i roszponki (24 zł). Tak delikatnej marynowanej rybki z akcentami owocowej słodyczy dotąd nie jadłem. Niewiele śledziowi ustępował łosoś podany w formie tatara z kaparami, oliwkami i musztardą (28 zł).

Placki kartoflane z twarożkiem, rzodkiewką i szczypiorkiem przykryte płatem łososia też były ozdobą stołu. Ale wszystko przebił oryginalnością i smakiem sandacz pieczony w jogurcie podany na ragout z soczewicy (39 zł). Ryba była upieczona po mistrzowsku, o czym świadczył fakt, że filet nie kruszył się, lecz nie był przy tym wewnątrz surowawy.

Wśród deserów prym wiodły: strudel jabłkowy z lodami i naleśniki z owocami w zabajone.

Espresso iście włoskie!

To nie była ostatnia nasza wizyta w marinie nad Zalewem.

*

ul. Jerzego Szaniawskiego 56 w Jadwisinie
tel. 22 782 73 02

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną