Ludzie i style

Nie płeć, tylko miłość

Festiwal w Cannes: Złota Palma dla Francuzów

Zdobywcy Złotej Palmy za film „Dheepan” – reżyser Jacques Audiard oraz aktorzy Kalieaswari Srinivasan (pierwsza z lewej), Anthonythasan Jesuthasan i Cecile de France Zdobywcy Złotej Palmy za film „Dheepan” – reżyser Jacques Audiard oraz aktorzy Kalieaswari Srinivasan (pierwsza z lewej), Anthonythasan Jesuthasan i Cecile de France Anne-Christine Poujoulat/AFP / EAST NEWS
Cannes dyskutowało w tym roku o kobietach w kinie, starości i Holocauście. A Złota Palma została we Francji.
Reżyser Todd Haynes oraz aktorki Rooney Mara i Cate Blanchett z filmu „Carol”, uznawanego za najlepszy w ankietach dziennikarzyAlberto Terenghi/IPA/EAST NEWS Reżyser Todd Haynes oraz aktorki Rooney Mara i Cate Blanchett z filmu „Carol”, uznawanego za najlepszy w ankietach dziennikarzy

Francuski dramat społeczno-psychologiczny „Dheepan” Jacquesa Audiarda o emigrantach ze Sri Lanki próbujących ułożyć sobie życie w podparyskich slumsach zdobył niespodziewanie Złotą Palmę w Cannes. Faworyzowani Włosi Nanni Moretti i Paolo Sorrentino nie otrzymali żadnych nagród.

Jacques Audiard (rocznik 1952) należy do pokolenia odnowicieli francuskiego kina. Studiował filozofię i literaturę na Sorbonie. Zanim zaczął samodzielnie kręcić filmy, był asystentem m.

Polityka 22.2015 (3011) z dnia 26.05.2015; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie płeć, tylko miłość"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021